Tag Archives: цветен принт

И Massimo Dutti има фустанчиња со цветен принт. И многу се елегантни

Ловот на цветни фустанчиња продолжува, како да сакаме што поскоро да ја донесеме пролетта и убавото време. Овојпат одбираме четири елегантни фаворити од Масимо Дути. Тоа што особено ни се допаѓа кај овие модели, освен прекрасниот крој, се и боите. ...

Read More »

Продолжува ловот на цветни фустанчиња: Stradivarius има фенси модели

Доколку и вие во најдолгиот месец во годината сакате да внесете доза пролетна енергија, купете си фустанче со цветен принт и тоа по пристојна цена. Зимата е долга, ќе почекаме до првите сончеви зраци и до мигот кога ќе ги ...

Read More »

Сите луди по цветните чорапи-чизми од Balenciaga

По успехот на чорапа-чизмите во силни бои – розова и црвена – со висина до глуждовите и на висока потпетица, нов модел на чизми од Balenciaga го освои вниманието на трендсетерките ширум светот. Таканаречените Spandex чизми со цветен принт од оваа модна ...

Read More »

Must have за лето 2017: Модни парчиња со цветен принт од Original Marines

Модните парчиња со цветен принт се „маст хев“ за оваа сезона, а најголем избор најдовме во брендираната продавница Original Marines во Скопје Сити мол. Фустанчиња, панталончиња и блузички со цветен принт, апостолки пак, со разиграни принтови од овошки – дотерајте ги ...

Read More »

Модни парчиња од Зара инспирирани од Кина

Exotic Allure е новата колекција од Зара која е инспирирана од Кина. Акцентот е на цветните кимона, но цветниот принт воопшто доминира и на другите модни парчиња. Модните додатоци се исто така на тема флора и фауна, а посебно се ...

Read More »

Комбинезони со цветен принт – омилено модно парче за пролет/лето 2017

Комбинезонките и оваа сезона остануваат во мода, а и никогаш претходно не биле толку романтични. Доколку сеуште не сте си набавиле вакво модно парче со цветен принт, проверете ја понудата во колекциите на популарните модни марки. Ова се нашите топ ...

Read More »

Тренд на неделата: Комплет од MANGO со тропски принт

Погледнете го овој преубав комплет од MANGO со кој ќе останете забележани. Панталоните со широк крој се со должина до над глуждовите, а блузата со долги ракави го прави пријатен за носење во пролетните денови како и во поелегантните летни ...

Read More »

Цветен принт од главата до стапалата, еве како се носи

Модни парчиња во складни комбинации со цветен принт, или пак целосни цветни костуми главно од сатен и свила, се одличен избор за оваа пролет. Ваквите модни комбинации ги гледавме на улиците на светските метрополи особено за време на модните недели. ...

Read More »

Цветни трендови од Х&М за пролет/лето 2017

За новата рекламна кампања на Х&М позираат топ моделите Тејлор Хил и Фредерик Софи. Во новата колекција акцентот е ставен на пастелните бои и флоралниот принт. Од цветни фустанчиња до свилени блузички, еве што ни носи Х&М за потоплите денови.

Read More »

Топ 3 модни парчиња со цветен принт од новата колекција на Massimo Dutti

Нова префинета модна сезона ни носи пролетната колекција на Massimo Dutti. Модните парчиња од колекцијата се дизајнирани за секојдневно носење, од утро до вечер. Во фокусот се „palazzo“ панталоните со висок струк, сукњите на врзување и цветните модни парчиња. Од материјалите ...

Read More »