Тег архиви: цветни

Фустани со цветен принт од есенската колекција на H&M

Шведската модна марка H&M ни предлага да продолжиме да носиме цветови и во тмурната годишна сезона. И на наше задоволство, во новата колекција на H&M, дизајнирана за есенските денови, најдовме фустани со макси должина, долги ракави и цветен принт. За „кежуал“ ...

Повеќе »

Есенска колекција на Dolce & Gabbana: Цветни фустани од соништата

Италијанската луксузна модна марка Dolce & Gabbana ја претстави колекцијата есен/зима 2018. Колекцијата е веќе достапна во онлајн продажба. Акцентот е на фустаните со цветен принт и на костумите со машки крој. Колекцијата е инспирирана од луѓето од Милано. Во рекламната ...

Повеќе »

Пролетни ниски чизмички со шарен принт – едвај ги чекаме!

Додека ја чекаме пролетта, еве да се обидеме предвреме да ја донесеме во градот, барем преку модните парчиња. Цветните фустани се секако на прво место, но заедно со нив доаѓаат и шарените чизмички со висина до глуждовите. Од чизмички со ...

Повеќе »

12 есенски фустани со цветен принт од популарните модни марки

Љубителките на цветните фустани и понатаму ќе можат да уживаат во нив, судејќи според моделите од есенските колекции. За разлика од летните принтови, есенските се малку потемни, прилагодени на постудените денови. Сепак, има и фустанчиња во ведри бои. Од должините ...

Повеќе »

Ги сакаме цветните чизмички од Зара

Цветни чизмички видовме во повеќе пролетни колекции на луксузните модни марки, а најубавите ги има новата линија на Валентино. Од понудата на „хај-стрит“ брендовите пак, вакви трендовски чизмички за оваа сезона ни нуди Зара. Тесни, ја следат линијата на ногата, ...

Повеќе »

Топ 3 цветни макси фустани со долги ракави

И во сезоната есен/зима продолжуваме да носиме фустани со цветен принт кои ни ја нагласуваат женственоста. Сепак, согласно студените денови – сега ги сакаме фустаните кои се макси и кои имаат долги ракави. Доколку барате за вас таков цветен фустан, ...

Повеќе »

3 нови цветни парфеми кои ќе ви ја разубават пролетта

Пролетта е годишно време кога почнуваме убави промени, па време е и за промена на парфемот. Во согласност со природата која се буди, ги сакаме цветните парфеми со основна нота на роза. Еве ги нашите три фаворити. Valentina Poudre Marc ...

Повеќе »

Цветни јакни и капути за зима

Цветните детали се популарни на есенските јакни, капути, зимски палта, свилени панталони и женски фустани за дами, па дури и на полудлабоките чевли и очила за сонце.   Ако мислевте дека цветните детали се резервирани за пролет и лето, сте ...

Повеќе »