Тег архиви: декорации

Идеи за велигденски декорации: од картонска кутија за јајца направете украси

Велигден е пролетен празник по чиј повод децата ќе можат да организираат бројни интересни активности, поточно креативна изработка на декорации во кои заедно ќе уживате. А бидејќи за Велигден купуваме повеќе јајца, главниот материјал за оваа декорација не би требало ...

Повеќе »

Новогодишно декорирање на трпезата во пастелни нијанси

Изборот на нежни, пастелни нијанси на трпезата ќе придонесат за еден сосема шик и необичен изглед во кој со задоволство уживаме со блиските и пријателите. Како да декорираме „пастелна“ трпеза? Едноставно, ставајќи акцент на деталите. Прво, изборот на чаршавот за ...

Повеќе »

Тренд на китење на новогодишните елки: Разретчени гранки, малку украси, минимализам….

Судејќи според фотографиите постирани на Инстаграм, оваа година царува трендот на разретчени божиќни елки и минимализам во украсувањето, а идејата е да се покаже скромност. Најголем тренд на украсување се светилките кои се диксретно распоредени по елката, додека лампионите (речиси) ...

Повеќе »

5 трендови за велигденска декорација на домот и трпезата

Секоја година во игра се нови трендови на декорација на домот, јајцата и трепезата за велигденските празници. Ваквите трендовите ги следат модните треднови, па оттука добиваме и нови и свежи идеи за поинакво празнично украсување. Пастелни бои Пастелните тонови се ...

Повеќе »

Велигден 2017: Идеи за декорација на велигденската свечена трпеза

Секој од нас сака за големиот христијански празник Велигден да мине пријатни мигови со најблиските, да се собереме покрај масата, а таа да биде убаво декорирана и украсена во свечен празничен дух. Претпоставуваме дека сакате да „украдете“ по некоја свежа, ...

Повеќе »

11 трендовски идеи за велигденски декорации на јајца

Сакаме домот да ни е весел и разигран за велигденските празници и желни сме секогаш за нови идеи. Овие 11 свежи идеи кои ги претставуваат трендовите за Велиден 2017, сигурно ќе ви се допаднат. Инспирирајте се и украсувајте со задоволство. ...

Повеќе »

Велигденски декорации: Украсни јајца од конци за плетење

Велигденски јајца се познати како симбол на пролетта и Велигден, но исто така, тие се непресушен извор на инспирација кога станува збор за уредување на домот. Дознајте како може да направите преубави велигденски декорации од конци за плетење. Потреби ви ...

Повеќе »

Празнични декорации со шишиња од вино

Цветови, ѕвезди, метални мрежи, мониста и кристали: еве ги идеите и материјалите  за свечено да ги облечете дури и шишињата за една пријатна празнична вечер, или пак со празните шишиња од вино да украсите некој агол од домот. Ви звучи ...

Повеќе »

Топ 5 велигденски трендови на декорација 2016

Секоја година во игра се нови трендови на декорација на домот, јајцата и трепезата за велигденските празници. Ваквите трендовите ги следат модните треднови, па оттука добиваме и нови и свежи идеи за поинакво празнично украсување. Пастелни бои Пастелните тонови се ...

Повеќе »

Новогодишни цветни декорации на домот, трпезата и елката

Можеби последно на ум би ви паднало да го украсите празнично домот со цвеќе, но ефектот е воодушевувачки. Најдобро е да употребите природно цвеќе, но може и платнени цветови или пластични. Распоредете ги на новогодишната елка, ставајќи го акцентот на ...

Повеќе »