Tag Archives: декоративна козметика

Моника Белучи – кралица во кампањата за декоративна козметика на Долче и Габана

Моника Белучи е лице на кампањата за декоративна козметика на Dolce & Gabbana која се води под хаштагот #BeAQueen. Долче и Габана ја лансираа новата колекција на декоративна козметика, а за потребите на рекламната кампања ги ангажираа убавиците Моника Белучи, Бјанка ...

Read More »

Прва колекција за декоративна козметика на Москино

Италијанската модна марка Москино во соработка со Сефора ја најави првата beauty колекција. Обожавателите на оваа марка имаат зошто да се радуваат – по успехот на парфемите, следуваат козметички производи за разубавување дизајнирани под водството на креативниот директор Џереми Скот. Москино ...

Read More »

Нова колекција на шминки од Шанел инспирирана од патувањата

Chanel направи уште една колекција на декоративна козметика која се состои од 25 интересни производи. Колекцијата е инспирирана од патувањата низ Калифорнија, а го носи името Travel Diary. Секоја од нијансите на колекцијата се инспирирани од пределите на Калифорнија. Од крем-сенки ...

Read More »

Кристијан Лубутен лансираше декоративна козметика за очи

Откако мајсторот за дизајнерски чевли се покажа успешен и со колекциите на лакови за нокти и кармини, сега лансираше декоративна линија за очи. Колекцијата вклучува маскари, моливчиња за очи и моливчиња за дефинирање на веѓи. Нијансите се длабоки, како таканаречените ...

Read More »

Трендови на шминка: Зима во боите на Пантоне

Некои од козметичките компании веќе ги лансираа новите колекции на декоративна козметика во знакот на боите што Пантоне ги одбра за бои на 2016 година – нежно сина и нежно розова. Ако сте веќе вљубени во боите на 2016 година, ...

Read More »