Тег архиви: декорација

Подготвувате вечера за Valentine’s Day или Св. Трифун? Имаме идеи како да ја уредите масата со стил!

Подготвувате вкусна вечера за утрешната прослава за Valentine’s Day? Или повеќе преферирате да наздравите со пенливо вино за Св. Трифун? Која пригода и да ја славите, убаво е масата на која ќе ја поставите храната и пијалокот да биде уредно ...

Повеќе »

Уникатни велигденски јајца украсени со тантела- Чипкасти велигденски јајца

Тантелата останува во мода и за сезоната пролет/лето 2018, а доколку сакате модерни ( и многу елегантни!) велигденски јајца, тогаш изборот е „чипкани јајца“. Како да ги направите? Не ви треба посебно мајсторство за да ги направите овие елегантни, нежни ...

Повеќе »

Евтин начин на украсување на домот- Новогодишни украси од шишарки

Евтин начин да го украсите романтично домот и трпезата и да направите да изгледаат како да се дел од некоја детска волшебна сказна. Шишарките може да ги обоите, може да ги накитите како мали новогодишни мини елкички, може да ги ...

Повеќе »

Идеи за декорирање на домот за Ноќта на вештерките

Пред нас е забавната Ноќ на вештерките за која, ако не поради нас самите, тогаш за нашите деца домот го украсуваме со изрезбани тикви. Но, не мора да се само тикви, може за замена да употребиме жолти пиперки-бабури, балони, или ...

Повеќе »

Слатки декорации од Stradivarius

Stradivarius во својата колекција наменета за домот ни нуди слатки декорации. Без разлика дали се работи за подарок или за декорирање од мерак на вашата соба, канцеларија, дом…, Stradivarius ни предлага исклучително тренди украси. Во новата колекција ќе најдете слатки вази ...

Повеќе »

Велигденско украсување на трпезата со платнени салфетки

Велигденската трпеза е целата во симболите на големиот празник, морковчиња, пилиња, јајца…, а платнените салфетки на масата за свечениот неделен ручек, можат да ја „одиграат“ главната улога во декорирањето. Во фотогалеријата ви претставуваме повеќе идеи за инспирација. Видеата ви презентираат ...

Повеќе »

8 идеи за велигденска весела декорација на храна

Сакаме велигденската трпеза да ни биде весела, а посебна радост на неа ќе внесеме и со помош на декорирање на храната која ја сервираме. Не можевме да им одолееме на овие 8 преслатки идеи за декорација кои едноставно се изведуваат. ...

Повеќе »

Идеи за декорација: Разнобојна и весела велигденска трпеза

Ако и вам ви здодеа класичното и елегантно дотерување на велигденската трпеза, годинава „облечете“ ја масата на поинаков начин. Таа ќе асоцира на радост, само доколку си поиграме со боите и детаљите. Почнете од чаршафот. Наместо бел, одберете виолетов, жолт, ...

Повеќе »

Мали уметнички дела: Мозаик велигденски јајца

Ако сакате да пробате поинакво декорирање на велигденските јајца, обидете се со мозаик-техниката. Ефетот е извонреден. Со малку вештина, прецизна рака, фантазија и креативност, направете од велигденските јајца мали уметнички дела. Влучете ги и децата во оваа креативна декорација. Сварете ...

Повеќе »

Модни велигденски јајца: Елегантна и женствена декорација со тантела

Тантелата е моден тренд за сезоната пролет/лето 2015, а доколку сакате модерни велигденски јајца, тогаш изборот е „чипкани јајца“. Не ви треба посебно мајсторство за да ги направите овие елегантни, нежни велигденски јајца. Потребни ви се варени јајца, ножички, гумички, ...

Повеќе »