Tag Archives: деми мур

Деми Мур блеска од страниците на WSJ: „Бев многу болна“

56-годишната глумица позира за едиторијалот и насловната страница на октомвриското издание на списанието WSJ. Фотографирана од Кас Брд, Деми Мур ги претставува есенските трендови на „кежуал“ облека од луксузните модни марки Луј Витон, Александер Ванг и Гучи, како и од „хај ...

Read More »

Изглед на денот: Деми Мур во Зак Позен, ѕвезда на црвениот тепих

Би рекле ли дека таа има полни 52 години? На доделувањето на Вог модните награди кое се одржа во понеделникот во Лос Анџелес глумицата ги засени сите кога се појави на црвениот тепих облечена во црна креација на Зак Позен. ...

Read More »