Tag Archives: Деним

Тексас колекција од Liu Jo за есен/зима 2019 и како да ја комбинираме

Ангелот на Викторија сикрет, Грејс Елизабет, ги претставува најновите трендови на џинс од Liu Jo и нѝ покажува како оваа сезона да го носиме тексасот. Американсаката убавица позира за новиот тренди водич на Liu Jo презентирајќи ги новите модели на фармерки – ...

Read More »

Тексас модни парчиња од есенската колекција на Mango и како да ги носиме (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Топ моделот Биргит Кос е главно лице во новиот „тренди водич“ на Манго насловен Iconic Denim. Акцентот е на модните парчиња од тексас од колекцијата есен/зима 2019, и како да ги комбинираме.  Време е за сезоната на тексас – од фармерки ...

Read More »

Вљубени сме во есенската тексас колекција од MANGO

Популарните шпански моден бренд Манго ја претстави кампањата наменета на есенската тексас колекција за жени. Сите три стила на фармерки се застапени во клекцијата – од фармерки со висок струк до „скини“ модели, па не се сомневаме дека ќе бидат ...

Read More »

Деним колекцијата на Томи Хилфигер се носи со високи спортски чорапи

18-годишната ѕвезда од социјалните медиуми, Софија Ричи, е главно лице на пролетната кампања на Томи Хилфигер. Кампањата е снимена во Лос Анџелес, Калифорнија, а колекцијата е инспирирана од стилот на 70-те години. Деним колекцијата од Томи Хилфигер содржи тексас мини ...

Read More »

Несовршен танц на топ моделите: Не пропуштајте го новото видео на Вог (ВИДЕО)

Видеото носи две пораки. Првата дека моделите не се совршени, а втората дека оваа сезона мора да облечете џинс. Спротивно на сите очевидни факти, моделите се девојки како нас, само неколку килограми послаби и десетина сантиметри повисоки. Ако не верувате, ...

Read More »

Од класичен до бунтовен џинс: Есенската H&M – Деним колекција воодушевува

„Кој прв до девојката – негова е!“. Веќе е јасно, тексасот никогаш нема да излезе од мода. Но вистинските среќници оваа есен би можеле да дојдат до едно исклучително парче џинс. Најважно за едни фармерки е да изгледаат на вас ...

Read More »