Tag Archives: десерти

Совети од Fantasia – како до вкусни десерти!

„Нема забава или прослава која не завршува со нешто слатко, торта, колачи или некој од оние нови, неверојатни вкусови и облици на најиновативните кулинарски мајстории. Десертите навистина заземаат посебно место во нашите срца, особено кога тој величенствен вкус ќе го ...

Read More »

3 идеи за новогодишни колачи кои ќе ја развеселат трпезата

Да ја направиме трпезата која ќе го собере семејството за празничните денови повесела и уште повскусна со овие три неодоливи десерти кои неминовно асоцираат на зима, празници, Нова година и Божиќ. Џинџербред слатки грицки Ги подготвуваме по истиот рецепт како ...

Read More »