Тег архиви: дете

Мила Јовович ја покажа третата ќерка Ошун

Ja oчекуваше за викенд. И, во неделата, на 2 февруари, во 8:56 часот, конечно се роди Ошун, ќерка на Мила Јовович. Мила стана мајка по третпат. И како што постојано ги споделуваше на Инстрагам своите искуства за бременоста со своите ...

Повеќе »

Поттикнете ја фантазијата на вашето детенце, еве како

Процесот на фантазијата е под силно влијание од желбите. Психолозите тврдат дека децата почнуваат да ја развиваат својата фантазија веднаш штом ќе станат свесни за светот околу нив . Како што детето расте и се развива, границата помеѓу фантазијата и ...

Повеќе »

Ричард Гир ќе стане татко по трет пат

На 70-годишна возраст, холивудскиот глумец Ричард Гир, очекува трето дете. 36-годишната сопруга на глумецот, Александра Гир е бремена по вторпат. Бебето се очекува да се роди на пролет. Гир е татко на Хомер (19) со втората сопруга Кери Ловел, додека ...

Повеќе »