Тег архиви: детокс

Чаша детоксикација пред божиќните празници

Влеговме во новата година дозволувајќи си нешто повеќе од вообичаените денови да изедеме и испиеме. Време е за детоксикација пред божиќните трпези. Подгответе напивка која го прочистува телото и помага во забрзувањето на метаболизмот. Потребни намирници – 1 литар вода, ...

Повеќе »

3-дневна детокс диета меѓу Нова година и Божиќ

Диетата трае три дена, доволно за целосна и темелна детоксикација на организмот во периодот меѓу новогодишните прослави и божиќните трпези. Диетата се базира на зеленчук и овошје, а за само три дена ќе се ослободите од прекумерната слатка и мрсна ...

Повеќе »

3-дневна „детокс“ диета за здраво почнување на новата година

Диетата трае три дена, доволно за целосна и темелна детоксикација на организмот во постпразничниот период. Диетата се базира на зеленчук и овошје, а за само три дена ќе се ослободите од прекумерната слатка и мрсна храна конзумирана за време на ...

Повеќе »

3 детокс совети после празниците

Мрсна храна, алкохол, многу слатки…, празниците завршија, време е за детокс недела. Ви предложуваме три корисни детокс совети кои се здрави да ги направите во седмицата за прочистување на организмот. Спа третман Одвојте едно попладне за спа третман, поточно посетете ...

Повеќе »