Тег архиви: девојки

ВОДИЧ ЗА ЖЕНИ И МАЖИ: Што можете да си купите или да ви купат за Valentine’s Day?

Празникот на вљубените е веќе утре, а вие девојки и жени не сте се подновиле? Момци и мажи, се уште не сте купиле подарок за својата сакана? Без размислување, долна облека е вистинскиот погодок, а уште подобро таа да е ...

Повеќе »

Улична мода: Инспирирајте се за есенската сезона од модните изгледи на Италијанките

За време на Миланската модна недела, Италијанките го покажаа својот беспрекорен стил на улиците. За разлика од њујорчанките, овие девојки преферираат елегантни модни решенија и високи потпетици. Забележливо е дека оваа сезона шапките се вратија на „голема врата“. Силните бои ...

Повеќе »

#mangogirls: Еве како се облечени Манго-девојките оваа есен (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Шпанската модна марка Mango има цела „војска“ на обожаватели ширум светот кои јавно ни покажуваат како ги комбинираат модните парчиња од Манго, користејќи го хаштагот  #mangogirls. На тој хаштаг ќе најдете стотици есенски комбинации од љубителките на популарниот бренд. Судејќи ...

Повеќе »

Девојките на раскрсниците повикаа на шопинг – Last Minute Sale со попусти до 70%

Раскрсницата и црвено светло, а сликата е разубавена со појавата на четири девојки кои носат интересни табли со текст. Внимание на минувачите беше привлечено и од појавата на девојките, но вистински интерес побуди текстот испишан на таблите: Last minute sale ...

Повеќе »

Совршени костими за капење за полнички дами: Визуелно минус 5 килограми

Исто како што на фотографија може да изгледате до 10 килограми покрупни, така и на плажа може да изгледате послаби доколку го одберете правилно костимот за капење. Полничките дами често имаат проблем со избор на костим за капење, а проблемите ...

Повеќе »

10 преубави празнични подароци за неа (достапни во нашите продавници)

Како се приближуваат празниците се повеќе не засега прашањето што да се подари. Навременото планирање на изборот на подарокот е единствената гаранција за вистински „погоден“ подарок. Што да се подари на драга личност од женскиот пол? Еве ги нашите 10 ...

Повеќе »

Како би изгледале автомобилите да беа супермодели

Сериите на фотографии на Американката Викторија Пашут продолжуваат да го воодушевуваат светот со креативноста и споредбите. По наградуваните серии на фотографии насловени „Што ако девојките беа интернет пребарувачи“ и „Што ако момчињата би биле интернет мрежи“, следува уште една возбудлива ...

Повеќе »