Тег архиви: Д&Г

Новогодишна елка од Долче и Габана за лондонскиот Клариџис хотел

Вчера во легендарниот лондонски хотел Клариџис (Claridge’s)  беше поставена елката дизајнирана од Долче и Габана. Ова беше повод за прием на кој присуствуваа голем број ѕвезди, меѓу кои и долгогодишна пријателка на Стефано и Доменико – прекрасната Кајли Миног. Таа беше облечена ...

Повеќе »

Долче и Габана се невини!

Судот одлучи: Доменико Долче и Стефано Габана се невини по обвинението дека затајувале данок. Уште од пред неколку години беа цел на истрага попради сомнеж дека избегнале да платат околу 40 милиони евра за зделка со која извршиле продажба на голем дел од бизнисот ...

Повеќе »

Современа Мерилин Монро: Скарлет Јохансон блеска во новата кампањата на Д&Г

Сексапилната американска глумица Скарлет Јохансон ја има главната улога во рекламната кампања на новата мејкап колекција на Д&Г насловена Перфект Моно. Станува збор за шминки за очи, а во минималистичката кампања снимена од Мерт&Маркус, Јохансон зрачи со неверојатна женственост и ...

Повеќе »

Цветови од бадем на очилата на новата колекција од Долче и Габана

Новата кампања снимена од Доменико Долче, а во која главната улога ја има преубавата Бјанка Балти, ја претставува колекцијата на очила за сонце за сезоната проле/лето 2014. Доминираат цветовите од бадем. И оваа кампања е инспирирана од природните убавини на ...

Повеќе »

Венчални прстени за сезоната пролет/лето 2014:Кажете им „да“ и на боите!

Фантастична линија на венчални прстени ни доаѓа од модната креаторска двојка Долче и Габана. Пролетта и летото се познати и како сезони на свадби. И додека венчаниците полека ја менуваат бојата, од класични бели во црвени, сини, па и зелени, ...

Повеќе »

Зад сцената со Пет Мек Грат: шминка иснпирирана од раскошноста на розата

Мејк-ап виртуозот Пет Мек Грат ги претставува трендовите за сеозната пролет/лето според модната двојка Долче и Габана, употребувајќи козметичка линија од оваа марка. Шминката е овојпат инспирирана од безвремената мода, едноставноста и раскошната убавина на розата. Розови се и усните, ...

Повеќе »

Адам Сен се врати во кампањите на Долче и Габана: зад сцената со машките модели

Американскиот глумец и модел Адам Сен повторно учествува во кампањата на Долче и Габана, италијанската модна куќа која го прослави уште во 2008 година.   Во стилот на рекламниот спот за женската колекција на Д&Г за сезоната пролет/лето 2014, каде ...

Повеќе »

28 нови нијанси во колекцијата кармини на Д&Г

Инспирирани од италијанската убавина од 50-те години, со нејзиниот елегантен изглед и нагласени црвени усни, Долче и Габана ја збогатија линијата на кармини за уште 28 нови нијанси. „Усните на жената се клуч на нејзината заводливост. За нас, карминот е ...

Повеќе »

Зад сцената на снимањето на спотот на Д&Г: прекрасно, ама ни недостасува Моника Белучи!

Веќе е познато, Ева Херцигова е главниот лик во летната кампања на Долче и Габана, на местото на Моника Белучи. Немаме ништо против оваа убавица, напротив, ама рака на срце, многу ни недостасува Моника Белучи. Се појави со нетрпение очекуваната ...

Повеќе »

И Долче и Габана „забегаа“ во антика: идеи за скопјани за на викенд во Грција!

Е да, провокативен наслов, ама знаете веќе, нас не не интересирала никогаш политиката, туку модата. И знаете и тоа веќе, многу ни се симпатични Долче и Габана. Па често ги спомнуваме нивните оригинални кампањи и креации. И само што сакавме ...

Повеќе »