Тег архиви: џемпер

Како да изгледате тренди во зима?

Би го започнале текстот како што би ги започнале есеите во основно училиште од домашната задача по предметот Македонски јазик.. “Зимата дојде..“ но овој пат реченицата ќе ја продолжиме во модно издание.. Зимата дојде, а МакМода ви дава идеја за ...

Повеќе »

Лили Колинс во џемпер од MANGO

Глумицата и модел Лили Колинс на фестивалот Сандејс се појави во кежуал-шик модна комбинација. 29-годишната убавица носеше црни тесни панталони во комбинација со светло-кафени, кратки чизмички со високи потпетици и џемпер во истата нијанса. Предимензионираниот џемпер со ниска ролка, кој ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон во џемпер од J. Crew, достапен во продажба по цена од 68 евра

За љубителите на модата и фановите на стилот на Кејт Мидлтон, еве една добра вест. Војвотката од Кембриџ на своето прво официјално појавување во јавност во 2019 година, носеше црвен џемпер со ролка од зимската колекција на J. Crew. Вчера, Кејт ...

Повеќе »

Си набавивте божиќно џемперче? Време е….

Покрај новогодишната елка, празничната атмосфера ја „подгрева“ божиќното џемперче кое е неопходен моден детал во декемвриската сезона на прослави. Годинава се актуелни два модела – првите, класични плетени џемперчиња со зимски мотиви, снегулки, елки, ирваси…, вторите – без апликации, но ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Џемпер со флорален вез од Springfield

Овој џемпер од Springfield е од оние модни парчиња кои посакуваме да ги имаме сега и веднаш. Впечатлив е по цветниот вез и по ракавите (со врвци), а самата модна марка ни е гаранција дека сме направиле и квалитетен избор. Одлично ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Џемпер со пораки и сукња од Springfield

Преубава модна комбинација од новата, пролетна колекција на Springfield – пролетно џемперче со две пораки и сукња со цветни чипкасти апликации. Монистрите на блузата се преливаат и така испраќаат две различни пораки – Dance all night и Sleep all day ...

Повеќе »

5 модели на џемпер со карнери достапен во продавниците на „хај стрит“ брендовите

Џемперчињата со карнерчиња се појавија во колекциите за сезоната есен/зима 2016/2017 и брзо станаа трендовско модно парче. Но, чекајте, зимата сеуште трае, а сезонските попусти се во тек, па доколку сте го пропуштиле ова симпатично џемперче, време е да го ...

Повеќе »

Сите луди по новите џемпери од H&M

Џемперче на запетлување е нешто што мора да се има во гардероберот во текот на постудените денови. Не само поради тоа што топли, туку за да можеме да го комбинираме и со кошула, блуза, маичка и со ролка. Џемперите од ...

Повеќе »

Си купивте ли божиќен „грд“ џемпер?

Панделки, дедо мразовци, снегулки и други зимски мотиви – божиќните џемперчиња и оваа сезона се „маст хев“ модно парче кога станува збор за празнична прослава во друштво на најблиските. Годинава најдобра понуда на таканаречените „грди“ џемпери има во  H&M, додека ...

Повеќе »

Најубавиот машки џемпер со зимски мотиви совршен за празничните денови

Луди сме по модата на џемпери со зимски мотиви, а најубавиот машки џемпер го најдовме во Timberland.   Одлично се надополнува со бела кошула и потемни фармерки. Па девојки, доколку размислувате за совршен новогодишен подарок за вашиот партнер, посетете ги ...

Повеќе »