Тег архиви: Џенифер Лоренс

Свадбени ѕвона за Џенифер Лоренс, раскошниот прстен е веќе на рака

29 годишната актерка добила дијамантен прстен украсен со смарагд од својот избраник на срцето, една година откако се заедно. Џенифер Лоренс и Кук Марони се пред свадба! Глумицата веќе е верена со галеристот. Организирањето на свадбата не остана тајност. Еве ...

Повеќе »

Вереничкиот прстен на Џенифер Лоренс „блесна“ на ревијата на Диор

Почетокот на 2019 година на многу ѕвезди им донесе официјализирање на нивните врски и веридби. Една од нив е и глумицата Џенифер Лоренс, за која не „протекоа“ (до сега) фотографии во јавноста околу нејзиниот веренички прстен. Првите фотографии на кој ...

Повеќе »

Џенифер Лоренс и Куки Марони се верија

Гласините се потврдија како точни. Џенифер Лоренс и Куки Марони се свршиле. Во вторникот, весникот New York Post ја потврди веста дека Оскаровката Џенифер Лоренс носела масивен веренички прстен додека парот вечерал во ресторанот Raoul’s во Њујорк. Всушност, истата вечер парот ја ...

Повеќе »

Џенифер Лоренс во празнични модни парчиња од колекциите на светските дизајнери

Декемвриската насловна страница на списанието „Венити фер“ го краси Џенифер Лоренс, а едиторијалот е посветен на разговор со неа, придружен од фотосесија на која таа позира во модни парчиња од актуелните колекции за зима на познатите модни марки. Во разговорот, ...

Повеќе »

Џенифер Лоренс во есенската кампања на Диор

Американската глумица Џенифер Лоренс позира со чантите Диорама и Диоревер за есенската кампања на Диор. Соработката на Лоренс и Диор трае повеќе години, откако за првпат беше прогласена за амбасадор на оваа модна марка во 2013 година. За фотографиите во ...

Повеќе »

Црвен тепих на Оскарите: Фустанот на Џенифер Лоренс е Диор перфекција

Уште пред Ноќта на Оскарите беше познато дека Џенифер Лоренс ќе носи креација од Диор. Лоренс и Диор склучија договор таа да ги носи нивните креации на најзначајните настани во период од три години. Џенифер Лоренс не е „странец“ на ...

Повеќе »

Изглед на денот: Џенифер Лоренс во свилен, чипкаст Ралф Лорен фустан

  Минатата недела на лондонската премиера на нејзиниот нов филм блескаше во волшебен лилаков фустан од Диор, a и сега изгледа повторно фантастично во фустанот со потпис на Ралф Лорен. На мадридскиот црвен тепих глумицата се појави во црн свилен ...

Повеќе »

Гест на денот: Џенифер Лоренс во фустан на Оскар де ла Рента

На 21-та Годишна прослава на жените во Холивуд, организирана од „Ел“, која случајно се поклопи со денот на смртта на Оскар де ла Рента, 20 октомври, американската глумица Џенифер Лоренс ја покажа својата љубов кон креаторот. На настанот организиран на ...

Повеќе »

Насловната приказна на Џенифер Лоренс за Венити фер преку егзотични фотографии

Прашината која се крена за актуелната исповед на глумицата Џенифер Лоренс за „Венити фер“ зема замав и нема сомнение дека ноемвриското издание на ова списание ќе ги урне рекордите во продажба. И иако прашината се крена околу нејзината исповед за ...

Повеќе »

Џенифер Лоренс го отвори срцето: Хакерскиот скандал е сексуален напад!

„Сакав да напишам извинување, но не знаев кому да се извинам. Немав што да кажам“, вели оскаровката Џенифер Лоренс во интервјуто за списанието Венити фер.   Оскаровката Џенифер Лоренс, една од десеттината глумици, модели и славни личности чии интимни фотографии ...

Повеќе »