Тег архиви: џинс

REPLAY има преубава џинс колекција за пролет/лето 2018

Италијанската модна марка REPLAY ја лансираше пролетната колекција, а акцентот е ставен на различни модели на фармерки. Освен фармерки, колекцијата содржи и трендовски модели од трикотажа одлични за дневни модни комбинации. Кога сме кај фармерките, овојпат од нив има дури 7 ...

Повеќе »

Поглед на новата џинс колекција од TOMMY HILFIGER 

Новата колекција Tommy Jeans содржи интересни тексас парчиња и гардероба за „кежуал“ изгледи. Колекцијата за есен/зима 2017 е насловена „The American Alternative“ и претставува омаж на 90-те години. Модните парчиња го отсликуваат бунтовничкиот дух, си поигруваат со боите, поточно со контрастите, и ...

Повеќе »

Кежуал колекција на Томи Хилфигер за пролет/лето 2017

Софи Ричи е ѕвездата во новата кампања на Томи Хилфигер. Ќерката на Лајонел Ричи ги промовира модните парчиња од новата колекција заедно со Анвар Хадид и Лаки Блу Смит. Фотосесијата на триото е направена во Лос Анџелес од страна на ...

Повеќе »

Најубавите „скини“ џинс се секако во Levi’s

„Скини“ фармерките од Levi’s се од колекцијата есен/зима 2016/2017. Женствени модели на „скини“ фармерки со висок струк во кои ќе се чувствувате и изгледате секси. Достапни се во продажба во повеќе нијанси, во мултибренд продавницата „Фешн&Френдс“ во Скопје Сити мол. ...

Повеќе »

7 џинс изгледи од H&M за 7 дена во неделата

Шведската популарна модна марка Х&М ни дава предлог за 7 модни изгледи комбинирајќи џинс. За сезоната пролет/лето 2017 во колекцијата на Х&М има различни модели на фармерки – од супер тесни до фармерки во две нијанси со должина до глуждовите, ...

Повеќе »

Тексас колекција од Zara што со ќеф ќе ја носиме

Новата TRF колекција од Зара е фокусирана на модните парчиња од тексас. Од искинати фармерки до фармерки во две нијанси, од асиметрични тексас сукњи до реконструиран џинс, тексас-кошули со „паф“ ракави и јакни со светкави додатоци – „откачените“ модни парчиња со ...

Повеќе »

Супермодерна џинс колекција од супермоделот Миранда Кер

Супермоделот Миранда Кер ја лансираше колекцијата на џинс, дизајнирана од неа. Капсулната колекција Mother Denim содржи 12 модни парчиња во кежуал-шик стил, од комбинезонки до фармерки и кошули. Профитот од колекцијата ќе биде дониран на Фондацијата на австралијанската болница за ...

Повеќе »

Каков џинс ни нуди H&M за есенската сезона

H&M лансираше нова колекција на џинс насловена Close the Loop употребувајќи рециклиран тексас. Така, старата облека доби нов живот. Во каталогот позираат моделите Надја Бендер и Армандо Кабрал претставувајќи ја колекцијата која е составена од фармерки, тексас јакни, тексас фустани и ...

Повеќе »

5 свежи начини да го носиме летниот џинс

Фешн-девојките ќе ви кажат дека џинсот е задолжително парче облека за сите сезони. Класичната џинс ткаенина камелеонски се прилагодува на различни стилови, комфортна е за носење и секогаш е во тренд. Сепак, потоплите месеци нудат свежи опции за стариот џинс. ...

Повеќе »

Жизел Бундхен се расоблече за Живанши џинс

По Ирина Шаик и Кендис Свонепул кои ги видовме во џинс кампањата на Живанши, овојпат се расоблече најдобро платениот модел во светот, Жизел Бунден. Во топлес издание и само со фармерки на себе, бразилската убавица воодушевува на црно-белите фотографии кои ...

Повеќе »