Tag Archives: Џон Галијано

Џон Галијано се враќа во судницата

Исходот се чека во 2017 година. Изгледа нема крај со судските процеси кога Џон Галијано е во прашање. Во 2011 година, кога Галијано рече дека го сака Хитлер, беше отпуштен од Диор и обвинет за говор на омраза по серијата ...

Read More »

SAG Awards: Фустанот на Џенифер Анистон, одблизу

Иако според светските модни медиуми, фустанот на Џенифер Анистон не е рангиран меѓу првите топ 10, воодушевени од ваквата Џенифер еве еден поглед одблизу на винтаџ креацијата на Џон Галијано. Накитот кој го носи глумицата е од Фред Лејтон. Доколку ...

Read More »

По дебитирањето на Галијано, Мезон Мартин Маргиела го „исфрли“ Мартин

Дебито на Џон Галијано за Мезон Мартин Маргиела не само што предизвика лавина на позитивни реакции, туку самата модна куќа ја искористи целата ситуација за да си го смени името. Се додека трае договорот со Џон Галијано, Мезон Мартин Маргиела ...

Read More »

После зимата секогаш доаѓа пролет: Џон Галијано се врати!

Маргиела Пролет 2015 После дождот секогаш доаѓа сонце. Ако не верувате во оваа изрека, погледнете во Џон Галијано. По четири години во егзил откако беше отпуштен од „Кристијан Диор“, 54-годишниот дизајнер официјално се врати на модната сцена со своето деби ...

Read More »

Џон Галијано го загуби судскиот спор со неговите поранешни работодавачи

Сега кога Џон Галијано е подготвен да дебитира како креативен директор на Мејсон Мартин Маргиела, место на кое ќе биде за само три месеци, речиси и се заборави дека тој сеуште е во судски спор со неговите поранешни  работодавачи од ...

Read More »

Џон се врати!

Модната индустрија и симпатизерите на модниот гениј Џон Галијано нетрпеливо ја очекуваше оваа вест. И еве ја пристигна. Џон се врати! После подолго повлекување од модниот свет, Галијано дефинитивно го остави зад себе скандалот од 2011 година. И се врати ...

Read More »

Фениксот Галијано и првото интервју што го дава во трезна состојба

Со денови знаел да биде целосно опиен, опкружен од петмина коишто би му помогнале да извади цигара, да ја запали, да наточи алкохол, да извади пари од банкомат…А сега се враќа, на голема врата, но внимателно со чекори на едногодишно ...

Read More »