Тег архиви: џорџина

Роналдо и подари дијамантен веренички прстен на Џорџина (ФОТО)

Кристијано Роналдо ќе се жени со Џорџина Родригез. Според гласините, тоа ќе се случи многу брзо. Запросувањето се случило за време на нивниот краток престој во луксузен хотел во Лондон. За екстра луксузната вечера, која претходела на запросувањето, а која ...

Повеќе »

Роналдо и Џорџина уживаат на лускузна јахта на Сардинија

Убавиот, славен пар, е фотографиран на местото Ла Мадалена, на Сардинија (Италија) како се сончаат на луксузна јахта за време на краткиот одмор. Двојката престојува во лускузниот хотел Мериот, а видени се и во реномираниот ресторан  “La Scogliera”, на Андреа Орекиони, ...

Повеќе »