Тег архиви: Џулија Робертс

И Џулија Робертс со маска против коронавирусот, ама оваа маска е поинаква…

Додека луѓето панично купуваат медицински маски поради коронавирус, има и такви кои малку се мајтапат на оваа тема, објавувајќи фотографии на кои позираат маски за убавина. По глумицата Гвинет Палтроу која на Инстаграм постираше фотографија на која таа носи маска ...

Повеќе »

Џулија Робертс во стилот на убава жена, речиси 30 години после филмот

Речиси 30 години од премиерата на филмот „Убава жена“, Џулија Робертс продолжува да нè инспирира со облеката. Оскаровката Џулија Робертс за 10-годишнината на Поло Класик, се дотера во комбинезон со полка точки кој многу личи на познатиот кафен фустан со ...

Повеќе »

Оскари 2019: Џулија Робертс изненади со изборот на фустан

Никогаш не се знае кој ќе биде изненадувањето со својата појава на најгламурната ноќ, ноќта на Оскарите. Годинава тоа беше Џулија Робертс која се појави на сцената за да додели награда за „Best Picture“, која отиде кај филмот Green Book.  Роберт ...

Повеќе »

2019 Golden Globes: Џулија Робертс во шик креација од Стела Мекартни

Номинирана за најдобра глумица во телевизиска серија за нејзината улога во Homecoming, 51-годишната глумица Џулија Робертс се појави на црвениот тепих на годинешните Golden Globes награди облечена во впечатлива модна комбинација. Робертс носеше „горен дел“ од фустан во комбинација со свилени црни ...

Повеќе »

Синди Крафорд и Џулија Робертс без шминка, реакциите поделени (ФОТО)

52-годишната манекенка Синди Крафорт објави фотографија на својот Инстаграм профил на која позира, после тренинг, без грамче шминка. Фотографијата за кратко време го обиколи светот, а рекациите на фановите се преубави. Природна и убава, но и храбра, поранешниот супермодел објави ...

Повеќе »

Џулија Робертс е ѕвездата на новата кампања на Живанши

Во последниве две години Рикардо Тиши ја внесе практиката да не ангажира модели во кампањите, отстапувајќи го тоа место на познатите лица од филмскиот, музичкиот или уметничкиот свет. Прво, во кампањата на Живанши се појави уметницата Марина Абрамовиќ, потоа пејачката ...

Повеќе »