Тег архиви: Diesel

Еве што ни носи DIESEL за пролет 2019

Силен берлински дух се чувствува во пролетната колекција на италијанската модна марка DIESEL. Колекцијата е дизајнирана за слоевито облекување, фокусот е на графичките елементи, како мотивите “AESTHETIC”. Техно стилот провејува во повеќето модни парчиња. Нам пак, особено ни се допаѓаат женските кожени ...

Повеќе »

Моќна колекција од DIESEL за уникатна модна есен

Новата колекција на моднара марка DIESEL за есен/зима 2018/18 е моќна и необична, а инспирирана од различни лондонски стилови. Лондон е главната тема во колекцијата на DIESEL дизајнирана за студената сезона – од училишни униформи како инспирација до пост панк елементи и ...

Повеќе »

Ники Минаж, Гучи Мејн, Бела Торн, Томи Дорфман и уште многу други дел од кампањата на Diesel HAɄTE COUTURE.

Затоа што… “The more hate you wear the less you care” Сите некогаш сме биле жртва на негативи коментари и критика на социјалните мрежи. Што и да правите онлајн секогаш има некој подготвен да критикува и кога ќе се најдат ...

Повеќе »

Diesel презентираше прекрасна “Go with the flaw” романса (ФОТОГАЛЕРИЈА+ ВИДЕО)

  Минатиот септември, Diesel ја претстави кампањата “Go with the flaw”  со која ги инспирираше луѓето да ги прифатат недостатоците во нивните животи и да ја носат несовршеноста со гордост. Општеството постојано се стреми кон совршеност, но таа може да ...

Повеќе »

5 фраерски машки летни модни парчиња од DIESEL достапни во Fashion&Friends

Во летната колекција на DIESEL најдовме повеќе неодоливи маички, но сепак се одлучивме за белите фаворити со интересен принт. Од разиграната колекција која е истовремено мажевна и секси, вниманието ни го привлекоа и тексас бермудите, како и бермудите со принт – ...

Повеќе »

Наоми Кемпбел позира за новата колекција на Diesel

Супермоделот Наоми Кемпбел позира во кампањата за новата колекција на Diesel со хуманитарен карактер. Колекцијата е насловена Child at Heart, а содржи маички сликани од деца. Парите од продажбата ќе одат во проектот Save The Children’s Every Last Child. Освен ...

Повеќе »

Сакате бели фенси патики? Преубави има во Fashion & Friends

Како никогаш претходно, белите кожени патики не се толку во центарот на модната сцена, како оваа сезона. Уште кога се фенси, кој може да им одолее? Ги носиме во сите возможни и навидум невозможни лежерни комбинации. Ги носиме и со ...

Повеќе »

Впечатлив Diesel изглед за есен/зима 2016/2017 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Неочекуваните комбинации на стилови и материјали ни носи Diesel за оваа есен/зима. Така спортските парчиња се дополнети со метални детали, панк фустаните имаат тул, моделите инспирирани од војничите парчоња добиваат поинаква нота кога се украсени со различни интересни апликации во ...

Повеќе »

Есен/зима 2016/2017: Машка колекција на Diesel (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Колекцијата на Diesel за оваа сезона е навраќање кон 90-тите и култните Diesel парчиња, како „Super Power” бомбер јакната и моделот на фармерки со висок струк за мажи и жени. Какви фраерски модни парчиња ни носи Diesel оваа есен, проверете во ...

Повеќе »

Модели кои оставаат без здив: Новата колекција Diesel е фантастична!

Diesel машка и женска колекција за есен/зима 2015 Црн пантер во урбана џунгла – убав, див и слободен, е симболот на Diesel машката и женската колекција за есен/зима. Препознатливиот знак на бунтовништво и дрзок став е воздигнат до ниво на ...

Повеќе »