Тег архиви: диетен режим

Диетниот режим на Џенифер Лопез

47-годишната американска пејачка и глумица секогаш е во топ форма. Што е заслужно за нејзиниот женствен и фит изглед, самата ги споделува секојдневните ритуали. Правилен почеток на денот Лопез обично го започнува утрото со нејзинитедеца. Децата сакаат таа да им ...

Повеќе »

Диетниот режим на Џиџи Хадид

Кога се појави на модната писта на шоуто на Викторија сикрет во Париз, многумина забележаа дека Џиџи Хадид изгубила четири до пет килограми и дека сосема се исчезнати нејзините облини. Но тоа и се барало од неа, мускули, суперзгодно тело ...

Повеќе »

Диетниот режим на Џенифер Лопез

Ѕвездата на филмот „Момче од соседството“, 45, за списанието „Пипл“ го открива секојдневниот диетен режим. Правилен почеток на денот Лопез обично го започнува утрото со нејзините 6-годишни близнаци (од поранешниот партнер, Марк Ентони), Eм и Макс. Децата сакаат таа да ...

Повеќе »

Есенски диетен режим: Со сок од дуња повитки и поздрави

Според грчката митологија дуњата е симбол на љубовта, Французите ја користеле уште многу одамна за козметички и медицински намени, а Римјаните пак од неа правеле етерични масла и парфеми. Дуњата богата е со растителни влакна, изобилува со витамин Ц, бета ...

Повеќе »

Диетниот режим на Меган Фокс

Само пет месеци по породувањето глумицата ја врати совршената форма на телото. Додека се бара билет повеќе во кино салите за обработката на филмот Нинџа Желки во кој Меган Фокс има една од главните улоги, нејзините фанови се интересираат како ...

Повеќе »