Tag Archives: дизајн

Масичка за кафе која изгледа различно од секој агол

Маури Новак од МН Дизајн студиото од Мелбурн ја претстави необичната креација на масичка за кафе наречена Призма. Од секој агол оваа Призма масичката со димензии 120x120x46 см изгледа поинаку благодарение на светлината која минува во вградените кристалчиња. Без разлика ...

Read More »

Алиса во земјата на чудата, необичен ресторан во Токио

Студиото Фантастик Дизајн Воркс се погрижи за изгледот на ресторанот Алиса во земјата на чудата во Токио. Ресторанот е инспириран од познатата приказна на англискиот писател Луис Карол. Има неколку простории и секоја е уредена поинаку, но во стилот на ...

Read More »

Господине, Ве молам прво седнете !

Не се работи за лоша вест, напротив уште една концептуална практична уметност . Секогаш имаме проблем да избереме соодветен мебел за во нашиот дом бидејќи се’ мора да биде добро смислено и да одговара со комплетниот ентериер. Како би изгледало ...

Read More »

Колоритна спална соба – „колоритен“ секс

Бојата на ѕидовите на спалната соба, мебелот, завесите и постелнината влијаат на сексуалната желба, покажа едно британско истражување во кое учествувале 2 000 испитаници. Паровите чија спална соба е обоена во виолетово најмногу уживаат во сексот т.е имаат сексуални односи ...

Read More »

Графити мебелот на Дудмен

Разиграјте го Вашиот дом со само едно уникатно и колоритно парче мебел. Графити мебелот на Дудмен нека биде само инспирација како стариот фиокар може да биде Вашето ново омилено парче мебел во Вашиот дом. Малку креативност и сплотување со уметноста ...

Read More »