Тег архиви: документарен филм

Погледнете го онлајн краткиот документарен филм за Мартин Маргиела

„Мартин Маргиела е поинаков од другите бидејќи тој никогаш не прави компромиси кога се однесува на неговите погледи“, вели модниот историчар Оливер Сеилард во почетната сцена на документарниот филм „Уметникот е отсутен“, кој сега може да го погледнете онлајн. Најавата ...

Повеќе »

Ајрис Апфел флертува со Канје Вест

Изгледа дека Канје и Апфел се идеален моден пар. Ексклузивното видео за списанието Paper е промоција на документарниот филм „Ајрис“, а во него е претставено како иконата на стилот „флертува“ со Канје Вест иако тој е повеќе од двојно помлад ...

Повеќе »

Лорен раскажана од Софија: Документарен филм кој го отвора прозорецот кон жената зад велот на иконата

Режисерот Марко Спањоли во документарниот филм посветен на Софија Лорен ни открива детали од животот на најнаградуваната италијанска актерка, која тукушто го прослави својот 80-ти роденден. Документарниот филм на Спањоли посветен на Софија Лорен, како дел од серијата „Митски жени“, ...

Повеќе »

Ин- Филмот „Advanced style“, еден сосема поинаков поглед на стилот и возраста

Премиерата на овој фантастичен документарен филм се случи синоќа во Лондон. И многумина повторно се вљубија во себеси, а многумина почнаа да си го преиспитуваат сопствениот стил. Ако имате прилика да го погледнете – направете го тоа. И тоа итно! ...

Повеќе »

Викторија Бекам доби документарен филм

Откако успешно се префрли од модните во дизајнерските води, многумина ги заинтигрира, а некои се согласуваат дека заслужила и документарен филм иако во дизајнот е само пет години. Документарниот фил за Викторија Бекам е снимен во соработка со Скајп. Дека ...

Повеќе »