Тег архиви: Долче и Габана

Light Blue Sun – Нов парфем од Dolce & Gabbana за жени и мажи

Џенаро Лилио и прекрасната Џулија Маенца се лица на рекламната кампања за новиот парфем на Долче и Габана.  Перфемот Light Blue Sun е дизајниран и за жени и за мажи, а претставува обновена верзија на легендарниот Light Blue парфем.Содржи лесни цветни ноти ...

Повеќе »

Dolce&Gabbana ја слават елеганцијата за есен 2019

На Миланската модна недела, повторно големо внимание привлекоа Доменико Долче и Стефано Габана со новата колекција насловена „Елеганца“ дизајнирана за сезоната есен 2019. Како модели, на модната сцена колекцијата ја презентираа инфлуенсери и деца на познати родители. Ревијата започна со ...

Повеќе »

„Закон“ очила за сонце од Dolce & Gabbana за есен/зима 2018 (ФОТО И ВИДЕО)

Dolce & Gabbana ја објавија (и лансираа) новата колекција на очила за сезоната есен/зима 2018, моделите веќе се на листата на „маст хев“.  Рекламната кампања е реализирана на римските улици, популарни италијански модели позираат пред објективите на Лука и Алесандро ...

Повеќе »

Долче и Габана испратија љубов од модната писта

Отворајќи ја ревијата за да ја претстават колекцијата за есен/зима 2018, на Миланската модна недела, италијанската двојка Долче и Габана прво ги претставија необичните чанти -дронови, најавувајќи дека следуваат модели фокусирани на современата технологија. Следуваа креации со принтови и дизајни ...

Повеќе »

Во знакот на колоритот: Прекрасна нова кампања од Долче и Габана за пролет/лето 2018

За да ја претстават колекцијата дизајнирана за потоплите денови, славната модна двојка ја лансираше кампањата снимена во Венеција, а карактеристична по живописноста, традицијата и боите. Гламур обоен со локални бои, така би можела накусо да се опише пролетната колекција на ...

Повеќе »

Со ревијата на Долче&Габана се затвори модната недела во Милано

Долче и Габана знаат да направат моден спектакл. Додека минатата година на нивната модна писта владееја припадниците на „милениал“ генерацијата и децата на славните родители, оваа сезона Долче и Габана ги ангажираа познатите модели од денешницата. Естетски гледано, не се ...

Повеќе »

Изглед на денот: Меланија Трамп во цветно палто од Долче и Габана

Првата дама на САД на последниот ден на посетата на Италија, се појави во цветно палто од Долче и Габана. Палтото чини 51.500 долари. Шареното палто таа го носеше во комбинација со тесен фустан во крем нијанса и чевли со ...

Повеќе »

Колоритна и весела кампања на Долче и Габана за пролет 2017

Во духот на претходните кампањи во последниве две години, Долче и Габана ја претставија пролетната колекција преку фотографии на кои гледаме изобилство од бои и радост, мноштво луѓе, живописна атмосфера и италијански симболи. Во оваа кампања, снимана на островот Капри, ...

Повеќе »

Двата цветни „Долче и Габана“ изгледи на Моника Белучи во Лос Кабос

Филмскиот фестивал Лос Кабос ги собра големите имиња од филмската индустрија. Фестивалот беше отворен со премиерата на филмот „Џеки“ со Натали Портман во главната улога, а вниманието го привлече и последното остварување на Оливер Стоун, Сноуден. Италијанската актерка Моника Белучи ...

Повеќе »

Нов парфем од Долче и Габана: Light Blue го носи италијанскиот дух

Топ моделот Бјанка Балти и Дејвид Генди повторно се заедно во кампања на Долче и Габана. Сега позираат пред снежна позадина за промоција на новиот парфем Light Blue, фотографирани од Марио Тестино. Парфемот е опишан како „мирис кој го разбудува италијанскиот ...

Повеќе »