Тег архиви: Долче и Габана

Во знакот на колоритот: Прекрасна нова кампања од Долче и Габана за пролет/лето 2018

За да ја претстават колекцијата дизајнирана за потоплите денови, славната модна двојка ја лансираше кампањата снимена во Венеција, а карактеристична по живописноста, традицијата и боите. Гламур обоен со локални бои, така би можела накусо да се опише пролетната колекција на ...

Повеќе »

Со ревијата на Долче&Габана се затвори модната недела во Милано

Долче и Габана знаат да направат моден спектакл. Додека минатата година на нивната модна писта владееја припадниците на „милениал“ генерацијата и децата на славните родители, оваа сезона Долче и Габана ги ангажираа познатите модели од денешницата. Естетски гледано, не се ...

Повеќе »

Изглед на денот: Меланија Трамп во цветно палто од Долче и Габана

Првата дама на САД на последниот ден на посетата на Италија, се појави во цветно палто од Долче и Габана. Палтото чини 51.500 долари. Шареното палто таа го носеше во комбинација со тесен фустан во крем нијанса и чевли со ...

Повеќе »

Колоритна и весела кампања на Долче и Габана за пролет 2017

Во духот на претходните кампањи во последниве две години, Долче и Габана ја претставија пролетната колекција преку фотографии на кои гледаме изобилство од бои и радост, мноштво луѓе, живописна атмосфера и италијански симболи. Во оваа кампања, снимана на островот Капри, ...

Повеќе »

Двата цветни „Долче и Габана“ изгледи на Моника Белучи во Лос Кабос

Филмскиот фестивал Лос Кабос ги собра големите имиња од филмската индустрија. Фестивалот беше отворен со премиерата на филмот „Џеки“ со Натали Портман во главната улога, а вниманието го привлече и последното остварување на Оливер Стоун, Сноуден. Италијанската актерка Моника Белучи ...

Повеќе »

Нов парфем од Долче и Габана: Light Blue го носи италијанскиот дух

Топ моделот Бјанка Балти и Дејвид Генди повторно се заедно во кампања на Долче и Габана. Сега позираат пред снежна позадина за промоција на новиот парфем Light Blue, фотографирани од Марио Тестино. Парфемот е опишан како „мирис кој го разбудува италијанскиот ...

Повеќе »

Моника Белучи се збогува со Венеција во црн Долче и Габана фустан (ВИДЕО)

И да не пропуштиме уште една прекрасна креација од Долче и Габана која ја носеше Моника Белучи за време на филмскиот фестивал во Венеција. Повторно изборот е на тесен, црн фустан кој ја следи линијата на телото, со цветни апликации. ...

Повеќе »

Ах, таа неодолива, летна Лимон колекција на Долче и Габана

Што може најмногу да не освежи во овие топли денови? Се разбира, чаша лимонада или лимончело. Или пак, погледот на летната колекција на Долче и Габана насловена Лимон. Лимонот е типична овошка за југот на Италија, па оттука лимон -принтот ...

Повеќе »

Многу шик: Урбани еспадрили од Долче и Габана

Еспадрилите за првпат се направени во Каталонија во 14-от век, но се претпоставува дека првиот модел на еспадрили датира уште од пред 4.000 години. Ова безвремено парче обувки доживеа низ годините бројни интерпретации, а сега Долче и Габана ни нудат ...

Повеќе »

Листа на желби: Очила за сонце од новата колекција на Долче и Габана

Популарната дизајнерска двојка Долче и Габана ја лансираа новата колекција на очила за сонце за пролет 2016. Огромни, украсени очила, со цветни дезени, со пруги или во нагласена боја – тие се вистински мали ремек дела. Колекцијата е дел од ...

Повеќе »