Тег архиви: Долче и Габана

Листа на желби: Ги сакаме Slave сандалите на Долче и Габана!

Во пролетната колекција на Долче и Габана кај обувките доминираат гладијаторските сандали, но и таканаречените Slave сандали кои остануваат во центарот на вниманието. Добрата вест е што се веќе пуштени во онлајн продажба, а лошата што тешко дека ќе можеме ...

Повеќе »

Уште една врвна ревија на Долче и Габана: Fabulous Fantasy!

Чантички во форма на златни кочии, стаклени чевличиња, панделки за коса – ова се само дел од модните додатоци од ревијата на Долче и Габана на миланската модна недела. Принцезите од бајките беа инспирација на дизајнерите Долче и Габаба за ...

Повеќе »

Долче и Габана со прва колекција за муслиманките: Абаја

Абаја е новата колекција на познатата модна дизајнерска двојка Долче и Габана. Колекцијата е наменета за муслиманките, а претставува сонување меѓу пустинските дини и небото на Блискиот исток. Славната двојка по првпат лансираше колекција наменета за муслиманките. Во колекцијата доминира ...

Повеќе »

Нова кампања на Долче и Габана за пролет 2016: Италија е љубов!

Оваа пролет познатата модна креаторска двојка ја слави Италија, а веселите фотографии од кампањата не оставаат никого рамнодушен. Италијански пазар, италијанска храна, шпагети, карирани чаршави…секако тука се преубавите весели девојки и момци, постарите дами, облечени во цветни фустани, костуми со ...

Повеќе »

Ѕирнете зад сцената на ревијата на Долче и Габана пролет 2016 (ВИДЕО)

Италија е љубов! Мото кое ја обележа модната ревија на Долче и Габана за сезоната пролет 2016. Колекцијата е инспирирана од патувањата, туризмот и уникатната идеја на сувенирите, клучни историски споменици од типот на Колосеумот во Рим, кривата кула во ...

Повеќе »

Сите „селфи“ на ревијата на Долче и Габана

Погледнете ја фотогалеријата на најдобрите „селфи“ снимени директно од моднта писта на ревијата на Долче и Габана во Милано, за сезоната пролет/лето 2016. Селфи е збор на годината, а можеби и на деценијата, и после различни експериментирања со ваквиот вид ...

Повеќе »

Ревијата на Долче и Габана – триумф на бои и енергија (ВИДЕО)

  Навикнавме да остануваме воодушевени и полни со енергија после секоја ревија на италијанската модна дизајнерска двојка Долче и Габана. И овојпат не не разочараа. Новата женска колекција Долче и Габана беше претставена на Модната недела Милано, и уште долго ...

Повеќе »

Нов парфем „Интензо“ на Долче и Габана: Откријте ја тајната состојка (ВИДЕО)

  Колин Фарел е главното лице во рекламната кампања на новиот машки парфем на Долче и Габана „Интензо“. Во интензивно мажествениот парфем доминира босилек, невен и граниум, а основната нота на парфемот содржи сандаловина. Сепак, во новиот перфем на Долче ...

Повеќе »

Долче и Габана го претставија Сонот на една ноќ во Портофино

И кој не би сонувал за ваква креација? Долче и Габана ја претставија колекцијата на висока мода за есен 2015 година, насловена Сонот на една ноќ во Портофино. Во препознатливиот нивен стил полн со колоритност, тантела, цветови и многу женственост, ...

Повеќе »

Колекција „Портофино“ на Долче и Габана: Да живее летото!

Се вљубивме во Портофино. Новата лимитирана колекција на Долче и Габана Портофино е инспирианана од луксузното, живописно италијанско гратче Портофино. Молив-сукњи, мини фустанчиња, марами, торби и модни додатоци наменети за плажа, сите со колоритен принт преку кои се претставени мотиви ...

Повеќе »