Тег архиви: Долче и Габана

Изглед на денот: Емилија Кларк шармира во „Долче и Габана“

Британската глумица Емилија Кларк, позната од серијата „Игра на престолите“, за настапот во лондонското Кис радио одбра креација од колекцијата есен 2015 на Долче и Габана. Нејзиното присуство во радиото донесе сонце, кога насмејана глумицата пристигна облечена во небесно-сина креација ...

Повеќе »

Зои Салдана: Продолжувам да носам Долче и Габана!

Главните играчи во модниот свет како се уште да немаат научено дека ако еднаш си играат со оган можат да се изгорат. Тоа неодамна им се случи и на Долче и Габана. И додека група ѕвезди одлучија да ги бојкотираат ...

Повеќе »

Лоши денови за Долче и Габана: Обвинети за плагијат на фамозните слушалки!

Дизајнираните слушалки Долче и Габана кои беа претставени на модната недела најавувајќи ја сезоната есен 2015, и кои според многумина беа најубавиот моден додаток на годинава се плагијат на колумбиската уметница Адријана Дукве. Фенси слушалките со потпис на Долче и ...

Повеќе »

Бојкот кој го објави Елтон Џон против Долче и Габана важи за сите, освен за него!

По лавината реакции поврзани со изјавата на Долче и Габана која не е во полза на родителите кои своите деца ги добиле со помош на ин-витро методата, на бојкотот на Елтон Џон против Долче и Габана се придружија дузина ѕвезди. ...

Повеќе »

Елтон Џон повикува на бојкот на Долче и Габана

Минатата недела, основачите на моќниот италијански бренд Долче и Габана дадоа некои контроверзни коментари за бебиња зачнати преку ин витро оплодување. Поради ваквите коментари Елтон Џон повика на бојкот на Долче и Габана. Елтон Џон постираше на Инстаграм фотографија на ...

Повеќе »

Ги сакате стилизираните слушалки на Долче и Габана? Ќе ве чинат…

Слушалки Долче и Габана или нов атомобил? Стилизираните слушалки  на Долче и Габана беа едни од најубавите модни додатоци за годинава. Фановите на оваа модна марка уште веднаш по ревијата прашуваа колку чинат овие слушалки, а одговорот конечно пристигна од ...

Повеќе »

Женствена колекција на Долче и Габана: Да живее мајката!

Со зборовите од хитот на Едоардо Бенато од 1898 година, Вива ла мама (да живее мајката), колекцијата за есен/зима 2015-16 на Долче и Габана го слави мајчинството. Со нескриен израз на љубов кон мајката, како жена, како модерна икона, како ...

Повеќе »

Новогодишна елка од Долче и Габана за лондонскиот Клариџис хотел

Вчера во легендарниот лондонски хотел Клариџис (Claridge’s)  беше поставена елката дизајнирана од Долче и Габана. Ова беше повод за прием на кој присуствуваа голем број ѕвезди, меѓу кои и долгогодишна пријателка на Стефано и Доменико – прекрасната Кајли Миног. Таа беше облечена ...

Повеќе »

Инспирација за декорирација на бутик: Волшебната детска шума на Долче и Габана

Здружувајќи се со Венити Фер Италија (за маркетиншка поддршка), Долче и Габана го трансформираа детскиот бутик на миланската Корсо Венеција во волшебна шума за најмалите. Ентериерот на детскиот бутик на Долче и Габана сега содржи дрва со црвени јаболки, бувови ...

Повеќе »

Долче и Габана се невини!

Судот одлучи: Доменико Долче и Стефано Габана се невини по обвинението дека затајувале данок. Уште од пред неколку години беа цел на истрага попради сомнеж дека избегнале да платат околу 40 милиони евра за зделка со која извршиле продажба на голем дел од бизнисот ...

Повеќе »