Тег архиви: Долче и Габана

Зад сцената со моделите на Долче и Габана на модното шоу есен/зима 2014/2015

Креаторската двојка ја престави женската колекција за сезоната есен/зима 2014/2015 година. Колекција која остава без здив! Расположени манекенки, а како и да не се, вака облечени во весели бои, прекрасни детаљи рачно изработени, „накитени“ палта до совршенство… Но да не ...

Повеќе »