Тег архиви: долна облека

Кардашијан & Џенер во новата кампања за долна облека на Келвин Клајн

Келвин Клајн продолжува со кампањата за долна облека вклучувајќи во неа популарни личности, а во најновата рекламна кампања позираат сестрите Кардашијан и Џенер. За главни лица кои ја рекламираат пролетната колекција на Келвин Клајн се ангажирани Ким Кардашијан, Клои Кардашијан, ...

Повеќе »

Oysho ги облече полничките модели во новата колекција на долна облека

Популарната марка за долна облека Oysho ја претстави новата колекција ангажирајќи „плус сајз“ модели. Со новата кампања Oysho ги охрабри жените да се чувствуваат убаво во своето тело кога купуваат долна облека, наместо да бидат разочарани што во неа не изгледаат ...

Повеќе »

Верувања: Зошто се носи црвена долна облека на новогодишната ноќ

Сигурно сте слушнале за верувањето дека на новогодишната ноќ би требале да носиме црвена долна облека бидејќи тоа ќе ни донесе среќа во новата година. Но од каде е ова верување? Станува збор за верување кое потекнува од Италија, но ...

Повеќе »

Широк спектар на долна облека за деца и тинејџери во Original Marines

Италијанската модна марка Original Marines со новата колекција ни донесе и широк спектар на долна облека за деца на возраст од 2 до 16 години. Долната облека за момченца и девојчиња е составена од висококвалитетен памук кој совршено одговара на кожата ...

Повеќе »

Ѕвездите позираат со градници во новата кампања на Calvin Klein

Во новата кампања за долна облека од Calvin Klein за сезоната пролет/лето 2017, позираат неколку ѕвезди од различни возрасти промовирајќи ги модните парчиња. На фотосесијата се потпишува познатата режисерка Софија Копола. За кампањата се ангажирани Кирстен Данст, Лорен Хатон, Рашида Џонс, ...

Повеќе »

Денот на вљубените: 10 секси идеи за подарок за неа од Women’Secret

Има ли нешто посекси од квалитетно парче долна облека со современ дизајн, кое сега, по ваш избор може да и го подарите (на неа) за празничниот ден на вљубените. Ако ние се прашуваме, нема. За да не талкате низ градот, ...

Повеќе »

Колекција на долна облека од H&M за денот на вљубените

Во продавниците на H&M е пуштена во продажба линијата на долна облека дизајнирана за Денот на вљубените. За рекламната кампања позира Аманда Марфи во секси модни парчиња со акцент на тантелата и сатенот. Од жешка нијанса на розова до „полноќна ...

Повеќе »

Секси долна облека ќе ве затопли оваа зима

Дури и оние кои не ги следат модните трендови ќе се согласат дека она што го носиме „однадвор“ не е ништо во споредба со она што го носиме под облеката. Производството на долна облека доживеа „бум“ во изминатата деценија,па не ...

Повеќе »

Атрактивна фото-сесија на долна облека: винтиџ приказна за колекцијата есен/зима на Голден поинт

Сензуалноста никогаш не излегува од мода, а оваа есен брендовите за долна облека посветуваат особено внимание на креирање парчиња кои се во исто време секси, елегантни и модерни.  Претставувањето на колекцијата за есен/зима 2014 на италијанскиот бренд Голден поинт (Golden ...

Повеќе »

Фотосесија: Секси долна облека која ги слави женските „плус-сајз“ облини

Големо враќање на сексапилноста на заоблените жени како пример за природна убавина. Едиторијалот насловен „Фам фатал“ за списанието Гласбук ги слави женските облини преку раскошните „плус-сајз“ модели кои позираат во долна облека. Пред објективот на фотографот Мишел Џорџ, облечени во ...

Повеќе »