Тег архиви: долна облека

Наш избор: 5 најекстравагантни марки за долна облека и костими за капење

Сеуште мислите дека прочуената марка Викторија сикрет ги нуди најекстравагантните модели на долна облека? Освен со добриот маркетинг и суперзгодните ангели Викторија сикрет нема баш што да понуди во споредба со она што го нуди конкуренцијата производители на екстравагантна долна ...

Повеќе »

10 занимливости за долната облека кои (можеби) не ги знаете

Порано се сметала за луксузна ткаенина и малкумина можеле да си ја дозволат. Оние кои пак можеле да си дозволат да носат долна облека намерно дозволувале да се надѕира под облеката така покажувајќи го својот статус.   1 Историјата на ...

Повеќе »