Тег архиви: Дона Каран

Настан во Њујорк во организација на Дона Каран – џет-сетот пиеше македонско вино!

На настанот кој минатата недела се одржа во Њујорк во организација на познатата модна дизајнерка Дона Каран и Фондацијата „Urban Zen“ се служеа македонски вина. Настанот беше од хуманитарен карактер под името „Stephan Weiss Apple Awards“ и на истиот присуствуваа ...

Повеќе »

Емили Ратајковски повторно позира за Дона Каран Њујорк

По неодамнешното појавување во кампањата на Дона Каран Њујорк каде ја рекламира новата колекција на долна облека, моделот Емили Ратајковски повторно позира за истата луксузна модна марка, овојпат презентирајќи модни парчиња од колекцијата пролет 2018. Кампањата е снимена во Њујорк. ...

Повеќе »