Тег архиви: дожд

Улична мода: 21 инспирација како да се дотерате на дождливо време

По студените зимски денови, дождливото време е всушност добредојдено, барем што се однесува до њујоркчанките кои ја следат Модната недела во Њујорк. Тие покажаа дека сивите дождливи денови можат да бидат многу весели доколку се облечеме во модни комбинации во ...

Повеќе »

Најубавите чизми за дожд за есен/зима 2017

Дождливите денови стануваат подносливи кога на себе носиме чифт фенси водоотпорни чизми. Списанието „Ин Стајл“ ги рангираше 10-те најубави и најпрактични модели за дожд од актуелните колекции на модните марки, па бидете информирани и погледнете ги 10-те фаворити за претстојните ...

Повеќе »

Трендовски модни парчиња за дождливи денови

Луксузните модни марки секоја есен форсираат нови трендови за деновите во кои доминира дождот. Јасно е, и на дождливо време може да изгледаме стокмени и многу шик. Од материјалите доминираат пластиката и транспарентниот пвц. Од модните парчиња – тука се водоотпорните ...

Повеќе »

8 мантилчиња за дожд од популарните модни марки

Едвај ја чекаме пролетта, но до вистинските пролетни денови ни престои сеуште променливо време со дожд. За да си го разубавиме „дождовниот“ изглед, се одлучуваме за практични, ама фенси мантилчиња од понудата на популарните модни марки. Моделите се различни – ...

Повеќе »

11 најслатки чизми за дожд од есенските колекции

Кога дождливите денови доаѓаат, најголема мака ни се обувките со кои треба да излеземе на влажните улици кои ќе ги сочуваат стапалата суви, а при тоа – во нив да изгледаме многу симпатично. Го знаете одговорот за дождливо време, нели? ...

Повеќе »

Дождовната капка – хит меѓу десертите

Десертот креиран од американскиот готвач Дарен Вонг, а инспириран од јапонски традиционален колач, стана хит во популарните елитни ресторани во Сад и во Европа. Овој колач со необичен изглед на капка дожд е предизвик за гурманите и не само поради ...

Повеќе »

Нека врне! Убаво дотерани на дожд со чизми, јакничка и додатоци од „Бата“

Нека врне! Весели го дочекавме дождот и едвај чекаме да излеземе надвор, со новите чизмички и модни додатоци од „Бата“ кои се идеални за дождливо време. Гумени чизми, модерна јакничка за дожд, чанта на која дождот ништо не и може, ...

Повеќе »

Листа на желби: Златни чизмички за дожд

Пресладок модел на чизми за дожд блеска од излозите на Долче и Габана. Чизмите во златна боја ги освоија срцата на сите оние кои веруваат дека гумени чизми можат да се носат и во елегантна модна комбинација.   Колекцијата содржи ...

Повеќе »

Улична мода: Што да се облече на дождливо време

Не дозволувајте дождот да ви го одземе расположението само заради тоа што „немате“ што да облечете. Овие девојки се супер инспирација како може да се изгледа модно стокмено во тмурните есенски денови.  

Повеќе »

Како да останете дотерани на врнежливо време

  Од тмурното време направете позитиен,весел ден во кој ќе останете дотерани и, уште нешто – ќе добиете внимание. Облечете проѕирна кабаница Веќе сте дотерани и подготвени да излезете од дома, но повторно врне. Не е толку лошо. Всушност, баш ...

Повеќе »