Tag Archives: дуа липа

Дуа Липа го смени изгледот за да се врати на социјалните мрежи

Од црна до „плава“, поп ѕвездата се врати на „големо“ на социјалните мрежи. Новата музичка ера за Дуа Липа, наскоро, пристигнува. Поп-ѕвездата во еден период се одмори од социјалните медиуми, бришејќи ги сите фотографии и постови на нејзините профили. Се „шушка“ ...

Read More »

Дуа Липа е лице на новата колекција на Адидас

Популарната пејачка Дуа Липа е лице во кампањата за новата колекција на Адидас, насловена  ‘Here To Create’, дизајнирана за сезоната есен/зима 2018/19. 23 годишната британска пејачка (чии родители, инаку, се од Косово) ги носи неодоливите спортски парчиња од Адидас. За ...

Read More »

Изглед на денот: Дуа Липа во супервисоки UGG чизми

Есенската колекција на популарните UGG чизми, која беше претставена на минатата модна недела во Париз, веќе може да ја видиме како ја носат познатите. Ѕвездите од есенската колекција на UGG, супервисоките чизми, за брзо време станаа хит-модно парче на Инстаграм, а меѓу ...

Read More »

Дуа Липа во тигарски бикини го покажа згодното тело

По активната половина од годината, пејачката Дуа Липа е на заслужен годишен одмор кој го поминува во Анталија, Турција. Од летувањето, своите 16 ипол милиони Инстаграм фанови ги почести со фотографија на која позира во костим за капење со тигарски ...

Read More »

Платинум блонд -Транформација на Дуа Липа

Вчера, популарната пејачка Дуа Липа, ја објави фотографијата и на Твитер и на Инстаграм од нејзиниот нов изглед. Пејачката по трет пат се одлучи да биде русокоса. Овојпат „платинум блонд“. Фотографијата ја постирала од Њујорк кадешто и ја направила промената ...

Read More »

9 интересни факти кои веројатно не ги знаете за Дуа Липа

Дуа Липа е петпати номинирана за Британските награди и доминира на музичките топ листи, а во последниве неколку години ја здрма музичката сцена. Можеби ги знаете нејзините музички потфати, но овие 9 факти може да ве изненадат. Работела како вратарка ...

Read More »

Дуа Липа лансира модна колекција

Модното партнерство на годината е објавено – наскоро ќе пристигне колекцијата од двајцата соработници Дуа Липа и компанијата „Ниден“.  И покрај тоа што и двете страни, во меѓувреме, ги чуваат во тајност своите дизајни, тие објавија дека понудата ќе бидат ...

Read More »