Tag Archives: Дубаи

Дубаи добива нова футуристичка кула

Во Дубаи панорамата постојано се надоградува дефинитивно поместувајќи ги границите на архитектурата преку новите објекти. Најнов додаток на панорамата на Дубаи е Burj Jumeira, кула висока 550 метри која „изникнува“ од езерото во облик на прст на владетелот – шеикот Мухамед ...

Read More »

Во ваков луксуз ја прослави Роналдо Новата година (ФОТО)

Фудбалскиот ас Кристијано Роналдо ја дочека Новата година со својата љубов и мајка на неговото четврто дете, Џорџина, на „висока нога“. За дочек на Новата година фудбалерот го одбра Дубаи кадешто времето е топло. Изборот, како и обично, бил суперлуксузна ...

Read More »

Највисокиот хотел во светот е отворен во Дубаи (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Дубаи е препознатлив по величествени објекти, па не е чудо што тука се отвори и највисокиот хотел во светот. Хотелот Гевора е висок 365 метри, има 75 ката, 520 соби, а се наоѓа во луксузниот простор на Трејд Центарот. Новиот ...

Read More »

Виталиа се продава во луксузните супермаркети во Дубаи

Дубаи или „престолнината на луксузот“, како што популарно го нарекуваат овој град на Истокот, е симболот на успешните бизниси, туристичките прошетки и луксузните шопинг искуства. Во Дубаи доминира сјајот, чистотата и гламурот, а жителите и посетителите за себе го сакаат ...

Read More »

Видео-поглед на најголемиот шопинг центар во светот

Веќе погодивте каде ќе се наоѓа, нели? Да, во Дубаи. Наречен е Светски трговски центар, а изградбата почнува наскоро. Ќе се наоѓа во Дуба и ќе се простира на неверојатни 743 илјади квадратни метри. Во неговата содржина, освен огромен брои ...

Read More »

Дубаи стил: Автомобили кои личат на аквариум полн со рипки

Нема сомнеж дека жителите на Дубаи се преокупирани со луксуз, особено со луксузни автомобили кои често знаат и дополнително да ги украсат. И не престануваат да не изненадуваат. Новата мода во Дубаи е да се има луксузен автомобил на кој ...

Read More »