Тег архиви: Џамбатиста Вали

Кендал Џенер е ѕвезда во кампањата Giambattista Valli x H&M

Лансирана е кампањата Giambattista Valli x H&M, а долго очекуваната колекција ќе биде пуштена во продажба во продавниците H&M на 7ми ноември. Нема сомнеж дека модните парчиња ќе се распродадат за миг. Освен ѕвездата, супермоделот Кендал Џенер, во кампањата сретнуваме познати ...

Повеќе »

Драматичен моден изглед на Кендал Џенер на Канскиот филмски фестивал

На црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал се појави манекенката Кендал Џенер облечена во драматична креација со цветен принт од Џамбатиста Вали. Мини фустанот со разголена раменица благодарение на волуменозноста се лелееше над црвениот тепих оставајќи впечаток на драматичност. Вистински ...

Повеќе »

Изглед на денот: Црните комбинезонки на Дајан Кругер

Летото може да биде во знакот на сонцето и белата боја, но 39-годишната глумица Дајан Кругер ни покажа како се носи црно во топлите денови. Германската глумица се појави на коктел-забавата на Жени во филм во Беверли Хилс облечена во ...

Повеќе »