Тег архиви: Џастин Бибер

Хејли Болдвин и Џастин Бибер се расоблекоа за Calvin Klein #CK50

Брачната двојка Хејли Болдвин и Џастин Бибер се ѕвезди во камапњата Calvin Klein #CK50 Модната марка Calvin Klein слави 50-годишен јубилеј со новата кампања. Пред објективот на Глен Лакфорд позираат – расоблечени и згодни – популарниот пар Хејли и Џастин. Станува ...

Повеќе »

Џастин Бибер и Хејли Болдвин по вторпат се венчаа

Џастин Бибер и Хејли Болдвин по вторпат си рекоа „да“, пренесува списанието „People“. На 30-ти септември, парот се венчаа со фантастичен прием во хотелот Монтаж Палмето Блаф, во Јужна Каролина. На забавата присуствувале најблиските пријатели и семејството на малденците. Џастин ...

Повеќе »

Џастин Бибер и Хејли Болдвин на насловната на Вог

Популарната двојка Џастин Бибер и Хејли Болдвин ја красат насловната страница на априлскиот Вог. Изданието ќе излезе во продажба во март 2019. За насловната на модната библија, Болдвин позира во кремаст фустан од Прада, додека на раката и се гледа ...

Повеќе »

Џастин Бибер и Хејли Болдвин ги открија деталите за нивната свадба

Во последно време доста се зборува за Џастин Бибер и Хејли Болдвин, и за тоа дали ќе прават свадба или не, и каква ќе биде свадбата. И додека кружат гласини дека двадбата ќе се одложи поради неговата поранешна девојка, Селена Гомез, ...

Повеќе »

Ангелите на Викторија сикрет ја пејат новата песна на Џастин Бибер (ВИДЕО)

Шест ангели од Викторија сикрет се вклучија во нов проект. Моделите Џасмин Тукс, Елса Хоск, Марта Хант, Сара Сампајо, Роми Стријд и Стела Максвел учествуваат во видеото во кое ја изведуваат новата песна од Џастин Бибер насловена ‘2U’. Погледнете го ...

Повеќе »

Кендал Џенер и Џастин Бибер позираат за Келвин Клајн

Младите американски ѕвезди Џастин Бибер и Кендал Џенер заедно се во новата кампања на Келвин Клајн. Кампањата е во знакот на слоганот “I ________ in #mycalvins”, а ја најавува колекцијата на дона облека за пролет 2016.  

Повеќе »

Џастин Бибер им донесе на „Келвин Клајн“ 3.6 милиони фанови на социјалните мрежи

Не е возможно сите овие 3.6 милиони следбеници да го мразат Бибер. Фотошопиран или не, Џастин Бибер во кампањата на Келвин Клајн секако доби огромно внимание. А најголемиот бенефит го има Келвин Клајн. Од „Келвин Клајн“ потврдија дека од појавувањето ...

Повеќе »

Беше само прашање на време: Пародија на кампањата на Келвин Клајн со Џастин Бибер

Беше само прашање на време кога ќе се појави една одлична пародија на Џастин Бибер и Лара Стоун во кампањата на Келвин Клајн. Хумористичната двојка позната како Бонди Хипстерс, составена од Австралијанците Дом Надер и Адријан Арчер, направи пародија на ...

Повеќе »

Џастин Бибер го возвраќа ударот: Не сум фотошопиран!

По објавувањето на фотографии од кампањата на Келвин Клајн, кои наводно се пред фотошопирањето, тимот на Џастин Бибер веднаш реагираше и објави официјален демант дека тоа не е точно. Имено, тие тврдат дека „не-фотошопираните“ фотографии се всушност фотошопирани и со нив се ...

Повеќе »

Џастин Бибер во кампањата на Келвин Клајн пред фотошоп-интервенциите

Откако ги воодушеви неговите обожаватели со фаталниот изглед во новата кампања на Келвин Клајн, „протекоа“ фотографиите пред фотошоп-интервенциите, на кои Џастин Бибер изгледа онаков каков што го знаеме. А, има голема разлика од „секси“ до „не е лош“. На фотографиите ...

Повеќе »