Тег архиви: џемпери

Бела кошула – како класиката да биде тренди?

Сите ја сакаме и е супер избор за комбинациите на работа со омиленото сако, на кафе со лелеавото здолниште или за попладневните прошетки со фармерките со висок струк. Белата кошула е безвременската класика која секоја девојка и жена треба да ...

Повеќе »

Стоплете се со новите џемперчиња од & Other Stories

Модната марка & Other Stories веќе размислува за зимската сезона, нудејќи ни меки и нежни џемперчиња. Нагласени детали и „statement“ ракави доминираат кај џемперите од зимската колекција на & Other Stories. Од боите пак, акцентот е на црвената, неутралната беж и белата ...

Повеќе »

Победете ја зимата со новите џемперчиња на &Other Stories

Студената зимска сезона е пред нас, а кога станува збор за топло облекување, прво што ни паѓа на ум се џемперчињата. И оваа година модната марка &Other Stories ни нуди голем избор на трендовски џемпери – од кардигани со копчиња до ...

Повеќе »

Pull&Bear божиќни џемперчиња, ни овој декември не можеме без нив

Преслатките, таканаречени „грди“ џемпери декорирани со новогодишни и божиќни мотиви, и овој декември се на врвот на нашата шопинг листа. И колку повеќе се украсени со дедомразовци, ирваси, алмбиони, бомбони и други тематски украси, толку повеќе се послатки. Инаку името ...

Повеќе »

Zara има џемпери украсени со бисерчиња

Џемпери и кардигани украсени со бисерчиња доминираат во актуелните колекции на луксузните модни марки, меѓу кои предводи Миу Миу. Слични модели со бисерчиња најдовме во есенската колекција на Зара и се разбира со достапни цени. Деталите – бисери додаваат елегантна ...

Повеќе »

Лов на џемпери: 15 идеи каде да си купите џемперче

Секако, најпосакуваното и најпотребно модно парче за сезоната на постудени денови е токму џемперот. И годинава, доминантни се предимензионираните модели на џемпери. Но, понудата е прилично голема во колекциите на „хај стрит“ модните марки, па сите вкусови лесно ќе бидат ...

Повеќе »

Колекција на џемпери од H&M

H&M не подготвува за есен со новата линија на џемпери. Рекламната кампања е снимена во Париз, а моделите позираат покрај Ајфеловата кула. Од предимензионирани џемпери до оние со ситни и крупни плетки, до џемпери со ролка и со спуштени раменици, ...

Повеќе »

Колекција на џемпери и кардигани од H&M – за секој вкус по нешто!

Есента носи промени во нашиот гардеробер, а предност имаат плетките. Модната марка H&M ја лансираше колекцијата наменета на плетки, која содржи од кардигани до волнени џемпери и предимензионирани џемпери со кочиња кои одлично стојат со кошула, сукња иили панталони. За ...

Повеќе »

Mango има најдобра понуда на весели џемпери и блузи за пролет 2018

Пролетта предвреме ни пристигнува благодарение на шпанската модна марка Mango. Во понудата од новата колекција, најдовме најразлични модели на џемпери и блузи. Од романтични до ретро модели, од силни бои до весели шари, навистина секој може да си го пронајде ...

Повеќе »

Најголем и најразновиден избор на џемпери најдовме во Pull&Bear (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Зимската колекција на Pull&Bear ни донесе широк избор на џемпери за секаков вкус. Во прв план, тука се популарните таканаречени „грди божиќни“ џемперчиња со зимски или новогодишни мотиви на нив, а по нив доминираат предимензионираните плетки во неутрални тонови. За оние ...

Повеќе »