Тег архиви: џемпери

MANGO и ZARA ги имаат најубавите предимензионирани џемпери

Предимензионираните џемпери се задолжително парче гардероба во студените денови, а предноста им е што се едонставни за носење и комбинирање, а во нив секогаш се чувствуваме удобно и топло. За „кежуал“ изглед ги комбинираме со „скини“ џинс, за на работното ...

Повеќе »

Топ 9 кардиган-џемперчиња од H&M

Кардиган џемперчињата се неизбежен дел од секоја есенска и зимска гардероба, одлична (и топла) замена се за сако на работното место, а за релаксирани излегувања истите супер се комбинираат со фармерки и патики. Ако се двоумите каков модел да одберете, ...

Повеќе »

3 џемпери од STRADIVARIUS вредни за внимание

Во разноличната понуда на џемпери од есенските колекции издвојуваме три фаворити поради специфичниот детаљ – панделката. Имено, меките џемпери на грбот имаат длабок изрез кој „под контрола“ го држи една свилена, црна панделка. Во продажба се во Stradivarius, а слични модели ...

Повеќе »

Џемпери со порака – Најубавите се од Mango

По успехот на маичките со интересни принт пораки, за сезоната на постудените денови модната улична сцена ја освоија џемперите со порака. Ќе се согласиме, пораките секогаш привлекувале внимание преку модните парчиња. По урнекот на луксузните марки, популарните „хај-стрит“ брендови во ...

Повеќе »

Нова сезона – нови џемпери: Каде да ги најдете најубавите

Нема пофраерска есенска комбинација од добар џемпер, фармерки и чизмички. Ако се суди според изборот на популарните модни марки, оваа сезона ќе носиме џемпери кои со естетиката потсетуваат на стилот од 70-те и 80-те години. И оваа есен остануваат во ...

Повеќе »

Пролетни џемперчиња со преслатки детаљи

Исто како и кај кошулите, во пролетните колекции на популарните модни марки џемперите сега имаат многу симпатични детаљи – карнерчиња, панделки, „паф“ ракави, цветни принтови и слатки мали и големи пораки. Џемперчињата оваа сезона варираат и во големината – се ...

Повеќе »

Топли џемпери од New Yorker за сите комбинации

Изгледајте шик и во најстудените денови од годината со плетените модни парчиња од зимската колекција на New Yorker. Во тренд се топлите плетени џемпери во нежни бои, предимензионираните џемпери и кардиганот.  А во New Yorker најдовме најразлични модели на удобни, топли ...

Повеќе »

Топ 9 „кежуал“ џемпери за топла зима

Удобните џемпери во спортски стил кои се еднобојни, а ги красат линии, најчесто пруги во црвена, сина и зелена боја, ја подигнуваат секоја зимска комбинација и ве издвојуваат од морето сивило и темни нијанси. Лесно се комбинираат и не потсетуваат ...

Повеќе »

Топ 5 машки џемпери достапни во нашите продавници

Не само за топла зима, туку овие џемпери се толку фенси што ги охрабруваме мажите да ги облечат во секоја пригода, особено во убавите денови на божиќните празници кога најблиските ни ја греат душата, а џемперот-телото. Ова се нашите 5 ...

Повеќе »

Не ги викајте грди: Тие слатки празнични џемперчиња!

Шарените волнени џемперчиња се најпопуларни во празничната сезона. Не само што се многу топли, туку лесно ги компбинираме со се, а колку пошарени-толку подобро! Може да се со шари налик на змии, со Дедо Мраз, Снешко или со снегулки, а ...

Повеќе »