Тег архиви: џемпери

Премиум колекција од H&M

Празничната премиум колекција од H&M воодушевува. За рекламната кампања модната марка ја ангажираше Камила Детер која покажува како да ги носиме премиум парчињата, позирајќи во џемпери од кашмир, волнени капути, кожени јакни и елегантни костуми. Што нуди H&M за празничните денови ...

Повеќе »

Топ 5 широки џемпери од Манго кои ги обожаваме оваа есен/зима

Не треба да потсетуваме дека широките џемпери се задолжително модно парче за оваа есен/зима. Иако оваа сезона се носат буквално во секоја комбинација, нам ни се најубави кога ги спруваме со тесни панталони, скини џинс, кожа или хеланки. Во Манго ...

Повеќе »

Кашмир џемпери за оваа есен кои ги сакаме!

Отсекогаш кашмирот ни бил фаворит кога се во прашање џемперите. За среќа, годинава добар дел од колекциите на луксузните и хај-стрит модни марки во есенските колекции нудат кашмирски џемпери. Ваквите џемпери одлично стојат со сите видови на џинс, сите кроеви ...

Повеќе »

Трендови на џемпери за сезона есен/зима 2015

Ролките се повторно во мода, доминираат во колекциите на модните марки како Александар Мек Квин и Делпозо. Во меѓувреме, Сен Лоран пак, нуди леопард шари, а колекцијата на Александар Ванг не враќа во 90-те. Повеќе модни марки нудат долги џемпери ...

Повеќе »