Тег архиви: Џон Траволта

Џон Траволта – ѕвезда на црвениот тепих на Филмскиот фестивал во Рим

Популарниот глумец Џон Траволта беше ѕвезда на црвениот тепих на Филмскиот фестивал во Рим. Глумецот се појави облечен во елегантно издание – бела кошула, црн костум и црни мокасини, на премиерата на новиот филм во кој глуми „The Fanatic“. Додека ...

Повеќе »

Не го носете ова на улица (ни дома): Златниот синџир на Џон Траволта и брадата на Метју Маконахеј

Црна елегантна кошула и златен синџир околу вратот. За работата да биде полоша, и црн смокинг. Но разбирливо е, Џон Траволта никогаш не ја следел модата. Иако некој требал да му каже, барем за ноќта на Оскарите, дека она „нешто“ ...

Повеќе »