Tag Archives: џорџ мајкл

Почина Џорџ Мајкл, легендарниот пејач го напушти светот на 53-годишна возраст

2016 година ќе ја помниме како најтрагична година во која заминаа голем број на музички ѕвезди, а на самиот крај на годината, на католичкиот Божиќ, не пресретнува веста за смртта на Џорџ Мајкл. Џорџ Мајкл починал во својот дом на ...

Read More »

Хитот Freedom на Џорџ Мајкл доби нов спот со модерни супермодели (ВИДЕО)

Прославувајќи ја 26-годишнината од популарниот хит на Џорџ Мајкл „Freedom! ’90“, американскиот Вог лансираше нов видео спот во кои глумат модерните супермодели. Така на местото на Кристи Тарлингтон, Наоми Кемпбел, Синди Крафорд и Линда Евангелиста, сега позираат Адриана Лима, Ан ...

Read More »