Тег архиви: ефект

Јајцата со мермерен ефект се хит за овој Велигден, направете ги сами по оваа постапка

Годинава ќе бидеме ограничени и нема да можеме велигденските празници да ги прославиме со најблиските и поширокото семејство, но затоа може да бидеме креативни и да го изработиме хитот на оваа година – мермерни јајца. Секоја година наидуваме на различни ...

Повеќе »

Хеланки со ефект на кожа од Calzedonia

Со првите есенски денови хеланките полека се враќаат на модната сцена, а покрај спортските модели кои се погодни за кежуал варијанти но и за спортување, оваа сезона се актуелни хеланките со ефект на кожа. Тоа го потврдува и новата колекција ...

Повеќе »

Елегантни велигденски јајца со мермерен ефект

Бојадисувањето на јајца на некласичен начин, со ефект на мермер, може да биде многу елегантно решение. Мермерниот ефект можете да го добиете со помош на вода и лакови за нокти, а нијансите ќе ги изберете во зависност од боите кои ...

Повеќе »