Тег архиви: Ел

Дева Касел повторно на насловна на ELLE

Се чини дека веќе нема да помине ден без да ја споменеме прекрасната Дева Касел. Пред една недела беше објавена кампањата на Долче и Габана со Дева како заштитно лице на најновиот парфем, а веднаш потоа Моника Белучи се пофали ...

Повеќе »

Моника Белучи блеска во новата кампања на Долче и Габана

Три италијански убавици од различни генерации – Моника Белучи, Бјанка Балти и Кјара Шелси позираат во едиторијалот за италијанското списание „Ел“, ноемвриско издание. Убавиците се облечени во модели од актуелната колекција на луксузната модна марка Долче и Габана. Погледнете дел ...

Повеќе »

Ешли Грем ги претставува пролетните/летните трендови во фотосесија за ELLE

„Плус сајз“ моделот Ешли Грем ја краси насловната страница на феврураското издание на американскиот „Ел“. Фотографирана од Карин Бекоф, моделот со нагласени женски облини на насловната позира во блуза која личи на ѓердан со кристали од Кристијан Кован. На втората ...

Повеќе »

Фотосесија на Мишел Обама за списанието „ЕЛ“

Поранешната прва дама на САД, Мишел Обама, позираше за насловната страница и едиторијалот за декемвриското издание на американското списание „Ел“. Карактеристично за фотографиите е што на сите Мишел Обама е со широка насмевка. Фотосесијата ја реализирал Милер Мобли, а Мишел ...

Повеќе »

Моника Белучи позира во шик модни комбинации за „Ел“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Глумицата Моника Белучи ја краси насловната страница на јулското издание на францускиот „Ел“. Италијанската убавица за едиторијалот позира во модни парчиња од есенските колекции на луксузните модни марки – Изабел Маран, Гучи и Мајкл Корс. На фотографијата на насловната страница ...

Повеќе »

Супермоделот од 90-те години -Ева Херцигова, го краси францускиот „Ел“

Супермоделот од 90-те години, Ева Херцигова, се врати на модната сцена преку списанието Ел. Денес 45-годишната убавица од Чешка, позира пред објективот на Јан Велтерс за насловната страница, во јакна од Ралф Лорен и Барбери панталони. Во едиторијалот, проследен со ...

Повеќе »

Модни комбинации од новата колекција Erdem x H&M 

Најочекуваната колекција за оваа есен – Erdem x H&M во ноември ќе се најде во продажба во продавниците на Х&М, а дотогаш да погледнеме како може да ги комбинираме модните парчиња. Со фотосесија објавена во ноемвриското издание на „Ел“, Х&М ни ...

Повеќе »

Ешли Граам ги покажа своите женствени облини за францускиот „Ел“

„Plus size“ моделот Ешли Граам ја краси насловната страница на јулското издание на списанието „Ел“ Франција. Фотографирана од Мет Џонс таа позира во кошула од Марина Риналди во комбинација со сукњичка од Долче и Габана. Ешли ги покажа своите раскошни ...

Повеќе »

Топ моделот од 80-те Стефани Сејмур блесна на насловната на Ел

За да ја прослави својата 30-годишнина, шпанското издание на Ел ја украси насловната страница со супермоделот од 80-те години, Стефани Сејмур. Денес 49-годишната убавица изгледа во одлична форма позирајќи во црно боди и тесен фустан во комбинација со кратка кожена ...

Повеќе »

Ешли Грахам горда на своите облини позира за „Ел“

Октомвриската насловна страница на канадскиот „Ел“ ја краси плус-сајз моделот Ешли Грахам. Облечена во палто од есенската колекција на H&M, но и во долна облека од Келвин Клајн, Грахам очигледно ужива во фотосесијата како и во своите женствени облини. На фотографиите ...

Повеќе »