Тег архиви: ели сааб

Листа на желби: Кожена јакна со цветен принт од Ели Сааб

Иако е познат по вечерните тоалети дизајнирани за црвените ќилими, Ели Сааб секогаш знае да не изненади со фраерско модно парче одлично за кежуал комбинации. Оваа „бајкерска“ кожена јакна има цветен вез и дише во духот на романтичноста. Може да ...

Повеќе »

Импресивна невестинска колекција од Ели Сааб

Означувајќи една година од лансирањето на неговата Bridal collection, либанскиот дизајнер продолжува да импресионира со елегантните визии за пролет/лето 2018. Овојпат тој нуди невестинска колекција која блеска од елеганција и гламур, волуменозни фустани, но и фустани со а-линија, како и ...

Повеќе »

10 стилови на венчаници од Ели Сааб за 2017

Со 10 стилови, колекцијата на венчаници на Ели Сааб за сезоната есен/зима 2017 е нешто за кое се зборува. Либанскиот моден дизајнер се фокусираше на деликатната тантела, микро-везовите и цветовите за новата сезона. Од волуменозни и предимензионирани сукњи до драматични ...

Повеќе »

Ели Сааб го врати диско стилот за пролет/лето 2017

Презентирана е колекцијата на Ели Сааб на модната недела во Париз, и пријатно изненадување – диско стилот се враќа на голема врата на модната сцена. Колекцијата е инспирирана од 70-те години, а на креациите доминираат огромни ѕвезди. Преслатки мини фустанчиња, ...

Повеќе »

Драма на високата мода: Ели Сааб колекција за есен/зима 2016

Во Париз Ели Сааб ја претстави својата haute couture колекција за сезоната есен-зима 2016. Колекцијата е инспирирана од средновековната мода на Њујорк. Фантастични, драматични фустани кои изобилуваат со детаљи, а секој изглед е збогатен со богат накит. Претставувајќи се со ...

Повеќе »

Ели Сааб со прва невестинска колекција

Колекцијата на венчаници, која е прва невестинска линија на овој прочуен моден дизајнер, е дизајнирана за сезоната пролет/лето 2017. Уникатните венчаници се веќе претставени, а се издвојуваат по рачно изработените детаљи. Освен венчаници колекцијата содржи и чевли и плик-чанти. За ...

Повеќе »

Изглед на денот: Сара Џесика Паркер во Ели Сааб фустан

  Ви се допаѓа стилот на Сара Џесика Паркер? Има и зошто. Гумицата речиси и не знае да направи модна утка. Овојпат го украде вниманието на премиерата на Хамитон на Бродвеј, облечена во елегантна креација на Ели Сааб. Од модни ...

Повеќе »

Златната доба на Бејрут и семејниот албум на Ели Сааб преточени во колекција

„ Тогаш, Бејрут изгледаше како постојано да е украсен со забава која никогаш нема да заврши.” Ако се прашувате од каде инспирацијата на Ели Сааб за прекрасната пролетна колекција, одговорот е Бејрут. Либанскиот дизајнер се посвети на будењето на сеќавања ...

Повеќе »

Ели Сааб со етно-стил

Либанскиот дизајнер Ели Сааб воодушеви со новата пред-есенска колекција за 2015 година. Комерцијална и лесно нослива, новата колекција на Ели Сааб внесува нов ветар на модната сцена. Доминира рачната изработка на долгите фустани и комбинезони. Раскошно и неодоливо.

Повеќе »