Tag Archives: елизабета втора

Изглед на денот: Капутот на кралицата Елизабета Втора

Насмеана и опуштена. Оставајќи го Mегзит зад себе, кралицата Елизабета Втора се појави во јавноста облечена во традиционален црно-бел капут-фустан. Кралицата беше во друштво со принцот Андреа, кој не беше виден во јавноста уште од скандалот поврзан со случајот „Епштајн“, ...

Read More »

Тајната на долговечноста на Елизабета Втора – страст кон домашен џем и коктелот „Опера“

Тајната на долговечноста лежи во исхраната. Но, што јаде и пие Нејзиното Височество Елизабета Втора? Елизабета Втора e кралица на Обединетото Кралство во изминативе 66 години (крунисувањето се случило на 2 јуни 1953 година), a љубопитноста кај нејзините бројни симпатизери ...

Read More »

Што носи кралицата Елизабета Втора секогаш во својата чанта

Кралицата Елизабета Втора е една од најпознатите жени во светот, а во јавноста никогаш не се појавила без соодветен избор на чанта. Но, што носи таа во својата чанта? Пред се, кралицата е колекционерка на чанти и од нив има ...

Read More »

Ана Винтур – критикувана за прекршување на кралскиот протокол

Кралицата на модната индустрија, уредничка на американскиот Вог, доби жестоки критики поради тоа што не ги симнала очилата за сонце кога седела покрај кралицата Елизабета II на ревијата на Лондонската модна недела. Ана Винтур, ретко се гледа на моден настан ...

Read More »

Кралицата Елизабета уживаше во ревиите на Модниот викенд Лондон

Кралицата Елизабета Втора секогаш се облекува со стил – но во вторникот ја одбележа својата прва посета на Лондонската модна недела. Кралицата седеше во првиот ред, разговарајќи со уредничката на американскиот Вог, Ана Винтур – препознатлива по заштитните очила за ...

Read More »