Тег архиви: Еми Норис

ФАНКАХОЛИК – Прва модна колекција на дизајнерката на накит Еми Норис

По четири години активност во дизајн на  накит, Еми Норис ја промовира својата прва модна линија со наслов ФАНКАХОЛИК. Станува збор за капсулна колекција која се состои од 10 уникатни парчиња облека кои можат меѓусебно да се комбинираат, како  и ...

Повеќе »

Накитот на Еми Норис на Пекиншката недела на дизајн

Еми Норис оваа година по втор пат ќе учествува на Интернационалното биенале за накит во Пекинг, Кина, од 16ти до 30 декември 2015 година. Изложбата е во составот на настаните во рамките на Пекиншката недела на дизајн, а во организација ...

Повеќе »

Еми Норис нова колекција на фанки накит

  Фотосесијата за модниот едиторијал е направена во соработка со Даниела Ѓуровска и Александра Трпеска од модниот блог FashionLab DNA. Колекцијата е наменета за бунтовните, урбани девојки и жени  кои не се плашат да бидат свои и да  ги поместуваат ...

Повеќе »