Тег архиви: Емили Ратајковски

Ешли Грем е горда на своето тело во бременоста, позира за марката на Емили Ратајковски

Популарната „плус сајз“ моделка Ешли Грем го сакаше своето тело и пред бременоста, а откако е бремена – не престанува да постира фотографии на Инстаграм промовирајќи колку е убаво телото кога жената во себе носи нов живот. Нејзините 9,1 милиони ...

Повеќе »

Секси фотосесија на Емили Ратајковски за сопствениот бренд на костими за капење

Модната марка за долна облека и костими за капење „Инамората“ основана од топ моделот Емили Ратајковски се повеќе станува популарна, а освен на трендовските модели од колекциите, тоа се должи и на популарноста на самата манекенка и фотосесиите зачинети со ...

Повеќе »

Емили Ратајковски со пастелно розова нијанса на косата, супер инспирација!

Популарната манекенка Емили Ратајковски пријатно изненади со промената на фризурата, поточно со новата нијанса на коса – пастелна розова. Промената на бојата на коса се должи на тоа што 27-годишната убавица била дел од проект на списанието Лав Магазин, па ...

Повеќе »

Фотографија на Емили Ратајковски која го „урна“ Инстаграм со „лајкови“

Постираната фотографија на Емили Ратајковски на Инстаграм молскавично брзо го обиколи светот. На фотографијата таа позира во екстравагантна бела кошула од младиот стилист Jacquemus, во комбинација со сандали во боја на кожа. Минимални детали, ненаметлива шминка и убав, бронзен тен, и ...

Повеќе »

Изглед на денот: Емили Ратајковски во панталони од MANGO

Популарната убавица и глумица Емили Ратајковски е фотографирана на њујоршките улици во „кежуал“ модна комбинација – панталоните се од новата колекција на Манго! Еве уште еден фото-доказ дека познатите личности ги сакаат модните парчиња од Манго. Вообичаено за Емили, секси ...

Повеќе »

Емили Ратајковски носи чантичка од MANGO

Глумицата и модел Емили Ратајковски фотографирана е на њујоршките учици во „кежуал-шик“ стил. Фраерската модна комбинација од фармерки, карирано сако, дуксер и фантастични очила за сонце е дополнително разубавена со чантичка со змијски принт од MANGO. Оваа чантичка со ремен ...

Повеќе »

Секси фотосесија на Емили Ратајковски за новиот парфем на Paco Rabanne

Популарната манекенка Емили Ратајковски е лице на кампањата на новиот парфем на  Paco Rabanne, ‘Pure XS for Her’. Првата фотографија од кампањата, Ратајковски ги сподели минатиот месец на својот Инстаграм профил кој има над 20 милиони следбеници. Овојпат, целосната фотосесија е ...

Повеќе »

Изглед на денот: Емили Ратајковски во сако наместо фустан и патики

Моделот и глумица Емили Ратајковски е „уловена“ на Њујоршките улици, облечена во сако со флорален принт. Цветното сако Ратајковски го искомбинирала само со кожени бели патики, додека во комбинација со него, а и под него, не носи ништо. Изгледот е ...

Повеќе »

Разголената фотка на Кјара Ферањи молскавично го обиколи светот

Фотографија која со молскавична брзина го обиколи светот. Над 500 илјади лајкови за фотографијата на најплатената модна блогерка, Италијанката Кјара Ферањи, на која се гледа како градата и „истрчала“ од деколтето. Оваа секси „несреќа“ се случила во Париз, за време ...

Повеќе »

Изглед на денот: Емили Ратајковски во плетен мини фустан и чизми со змијски принт

Инстаграм ѕвездата и глумица Емили Ратајковски се појави во супертрендовски изглед на црвениот тепих на настанот What Goes Around Comes Around, на Модната недела во Њујорк. 27-годишната убавица носеше плетен мини фустан во кремаста нијанса, во комбинација со популарните чизмички со ...

Повеќе »