Тег архиви: емилија розман

Македонската мисица отпатува за Кина: Среќно, Емилија!

Емилија Розман, претставничката на Македонија на најпрестижниот избор за убавина Мис на светот, утрово отпатува за Кина. „Девојките на ваков избор за убавина одат со цел тим на дизајнери, фризери, менаџери, шминкери, тренери…јас пак, одам сама со својата енергија, и ...

Повеќе »

Емилија Розман: Ги живеам најубавите денови во мојот живот и тоа трае веќе со години

„Девојките на ваков избор за убавина одат со цел тим на дизајнери, фризери, менаџери, шминкери, тренери…јас пак, одам сама со својата енергија, и тоа е единствениот ас кој го имам во ракав. Ми недостига мојот тим, ми фалат луѓето од ...

Повеќе »

Без паради и изборни циркузи, одличен избор: Емилија Розман ќе ја претставува Македонија на Мис на светот

23-годишната убавица Емилија Розман ќе ја претставува Македонија на изборот за Мис на светот. Апсолвентката на дефектологија и веќе искусна манекенка со солидна интернационална кариера, Емилија Розман, ќе биде претставник на Р.Македонија на најпрестижниот избор за убавина – Мис на ...

Повеќе »

Македонската убавица Емилија Розман на Мис Фешн ТВ

  На годинешниот избор за убавина Мис Фешн ТВ ќе учествува и македонската манекенка Емилија Розман. Изборот за убавина кој е во организација на популарната телевизија Фешн ТВ, ќе се одржува во Кипар од 7 до 16 јуни. Местото на ...

Повеќе »

Зад сцената со Емилија Розман во бајковитата венчална приказна

Не требаше долго време да помине, откако убавата манекенка Емилија Розман ја постираше фотографијата на својата Фејсбук страница во која позира облечена во раскошна венчаница, за некои медиуми да ја објават веста дека таа се омажила. Сепак, станува збор за ...

Повеќе »

Pret a city: Емилија Розман

Соговорник во рубрикта „ Pret a city“ овојпат ни е прекрасната Емилија Розман. По престојот во Турција оваа убавица продолжи да ја гради кариерата на модел во Милано, каде планира да остане подолг период. Те наоѓаме во Милано, таму си ...

Повеќе »

Емилија Розман: Не можам да си го замислам животот без чанта во која си го носам мојот мал свет

„Како и секоја сезона на Модниот викенд има парчиња што се навистина по мој вкус, а од оваа сезона тоа дефинитивно би биле дел од креациите на Мила Кадриу и Ателје Арабеска“, вели манакенката Емилија Розман, една од најангажираните убавици ...

Повеќе »

Нова фотосесија на Емилија Розман од Истанбул

Македонската манекенка Емилија Розман ја продолжува кариерата во Истанбул, а веќе зад себе има неколку реализирани фотосесии за каталози на различни модни марки и рекламни кампањи. Емилија вели дека дневно има и по 15 кастинзи, но дека е задоволна што ...

Повеќе »

Од Истанбул со прекрасната Емилија Розман (ФОТОСЕСИЈА)

Македонската убавица Емилија Розман која лани ја претставуваше македонската убавина на престижниот избор за убавина Мис модел на светот во Кина, неодамна потпиша договор со турската модна агенција Вива моделс менаџмент и на почетокот на годинава се пресели во Истанбул. ...

Повеќе »