Тег архиви: Ердем

Поглед на колекцијата-ѕвезда на оваа есен: Erdem x H&M

Несомнено, колекција за која најмногу се зборува оваа есен, барем кога се однесува до „хај-стрит“ модата, е колекцијата која настана од соработката на канадско-трускиот дизајнер Ердем Моралиоглу и модниот гигант Х&М. Љубителите на стилот на Ердем, и воопшто љубителите на ...

Повеќе »

Прв поглед на очекуваната Erdem x H&M колекција

Следбеничките на модните трендови едвај ја чекаат новата колекција на H&M остварена во соработка со Erdem која на полиците ќе се појави на 2-ри ноември. На Интернет се појавија првите неколку фотографии од очигледно фантастичната колекција. Миди фустан со нагласени ракави со ...

Повеќе »

Erdem за H&M – уште една дизајнерска соработка од соништата

Лондонскиот дизајнер ја потпишува новата колекција на модната марка Х&М, а во продавниците ќе биде достапна во продажба од ноември. Уште една дизајнерска соработка за H&M, а овојпат доаѓа од Лондон. Станува збор за англиската луксузна марка Erdem која во соработка ...

Повеќе »

Цветниот Ердем фустан на Кејт Мидлтон

На вечерата која се одржа минатиот вторник, во чест на настанот „100 Women in Hedge Funds“, Кејт Мидлтон се појави во прекрасен цветен фустан од Ердем. Уште еднаш Мидлтон ја покажа софистицираноста и беспрекорниот стил. Ердем фустанот чини 4,560 долари, ...

Повеќе »