Tag Archives: есен 2015

Топ 3 совршени кармини за есен 2015

Секогаш се радуваме на новите сезони зашто освен нови колекции на облека и чевли, ни доаѓаат и нови трендови во светот на убавината. А карминот е најбараниот производ во декоративната козметика. Во продолжение ви ги претставуваме топ 3-те кармини кои ...

Read More »

Трендови на палта за сезоната есен/зима 2015

Секако и годинава нови трендови на палта влегоа во игра, истиснувајќи повеќе од ланските модели. Нагласени шари, дворедни копчиња, екстра долги капути… Инсприрајте се што е модерно за сезоната есен/зима 2015 од палтата што ги форсираат големите модни куќи. Змијски ...

Read More »

Листа на желби: Есенска јакна Replay

Модерна Replay јакна за да си ги разубавиме постудените денови. На листата на желби ја додаваме оваа типска јакна од новата колекција на Replay за сезоната есен/зима 2015. Ние би ја носеле со високи чизми, секако и со патики. Побарајте ја во ...

Read More »

Ниски чизмички кои ги обожаваме оваа есен

Времето се менува, дождовите стануваат секојдневие, есента си ги добива вистинските бои а ние сакаме да чекориме низ неа со стил. За тоа ни се потребни модерни кратки чизмички. Се снабдивте ли веќе? Еве предлози што да одберете за да ...

Read More »

Добрите фраери носат Craft од Springfield

Колекцијата „Занаетчиство“ е инспирирана од боемскиот стил, воведувајќи секојдневен, релаксиран и удобен изглед. Сите комбинации се дозволени. Природни бои, оксидирана портокалова, војничко-зелена, мастилно сина и сива боја, сите заедно креираат извонредна палета на бои за оваа тема. Фолклорни, етно дезени ...

Read More »

Секојдневие со Springfield: Нова машка колекција пристигна во продавниците

Секојдневието се осврнува кон модата. Сите клучни модни парчиња за секојдневен изглед сега се тренди. Колекцијата содржи богата лежерна колорна палета и облеки кои се лесни и удобни за носење. Стилот е фокусиран на модерно пристапување кон неформалниот-лежерен изглед со ...

Read More »

8 начини како да го освежите вашиот есенски изглед

После овие осум лекции од уличната мода и вие ќе ја засакате есента. Есенва носете две чанти Комбинирајте ја летната со зимаската гардероба Облечете пончо Добредојдени сте во клубот на шарените фармерки Не ги заборавајте бисерните ѓердани, повторно се во ...

Read More »

Топ 5 барани модели на чизми за сезоната есен 2015

Есента е сезона кога салонките ги заменуваме со чизми. Носливи со безброј комбинации за лежерен или деловен изглед, со висока потпетица за вечерни излегувања или ниски за активните девојки. Еве што велат трендовите за претстојната сезона. Чизми со реси Јавачки ...

Read More »