Tag Archives: есен 2016

Фатете го есенскиот тренд со бомбер јакна

Бомбер јакната го прави својот голем камбек на модната сцена за есен 2016. Од модните писти до уличната мода – фатете го трендот на бомбер јакните. Мислите дека може да се носи само на еден начин? Размислете уште еднаш. Сезонава ...

Read More »

Original Marines есен 2016: Дотерајте ги најмилите по последен тренд

Есенската колекција на италијанската модна марка Original Marines е достапна во продажба во продавницата Original Marines во Скопје сити мол. Детските трендови и оваа сезона се во чекор со трендовите кај возрасните, па оттука живописни принтови, риги, весели бои, но и ...

Read More »

Преслатки сетови од новата колекција на Carter’s (ФОТО)

Есенската колекција на Carter’s е веќе во продажба, а ние овојпат се одлучивме да ви ги претставиме најслатките сетови во градот. Весели модни комбинации, пријатни материјали и врвен квалитет на детска облека – Carter’s никогаш не не остава рамнодушни. Одберете си го ...

Read More »

Топ 5 есенски трендови на фармерки

За многумина, фармерките се најомиленото парче облека во гардероберот. Но, како трендовите се менуваат од година во година, посакуваме нови фармерки, иако не се откажуваме ни од старите модели. Ако размислувате да се почестите со нов џинс за есенва, погледнете ...

Read More »

GUESS BY MARCIANO есен 2016: Модни парчиња кои ќе не дотераат со многу стил

  За есен 2016, Marciano нуди  луксузна колекција на вечерни и коктел фустани, комбинезони и  долги здолништа со впечатливи цветни принтови, металик тонови и раскошно кадифе во нежна розова, бургундско црвена и магично сина боја. Овие парчиња се дополнети со ...

Read More »

Есен/зима 2016/2017: Машка колекција на Diesel (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Колекцијата на Diesel за оваа сезона е навраќање кон 90-тите и култните Diesel парчиња, како „Super Power” бомбер јакната и моделот на фармерки со висок струк за мажи и жени. Какви фраерски модни парчиња ни носи Diesel оваа есен, проверете во ...

Read More »

H&M ни носи најнеобични модни комбинации (ВИДЕО)

Есенската колекција на H&M е веќе во продажба во продавниците и онлајн. Со новата кампања модниот гигант покажува нова дефиниција на дамата – таа носи цветен фустан со безбол капче, нежна сукња со груб џемпер, спортски дукс со лакирани чизми…   Пет ...

Read More »

Трендови на мантили за оваа есен

Есенските денови со променливи временски услови можат да станат многу пријатни благодарение на модниот спасител-мантилот. Ако сеуште не сте одлучиле каков мантил да си купите, инспирирајте се од трендовите на новите колекции на луксузните и хај-стрит брендови. Карирано мантилче Широк ...

Read More »

Сите „луди“ по новите јакни и мантили од Барбери

Есенската колекција на модната марка Барбери беше претставена на Модната недела во Лондон и присутните ги остави без здив. Креативниот директор на „Барбери“ Кристофер Бејли покажа еден сосема поинаков стил излегувајќи од границите на класичниот барбери-модел. Новоста беше и во ...

Read More »

Армани есен 2016: „New Normal“ – фокус на глобалната убавина

Кампањата за есен/зима 2016 на Џорџо Армани, насловена New Normal, се фокусира на глобалната убавина. Италијанскиот дизајнер ангажираше неколку топ модели за да ја презентира идејата на новата колекција. Пред објективот на Питер Линберг застанаа Лиу Вен, Лија Кебебе, Аманда ...

Read More »